Vyhlášení Peugeot Total Rally Cupu 2017

Filip Mareš se spolujezdcem Janem Hlouškem opanovali Peugeot Total Rally Cup 2017. Slavnostní zakončení prvního ročníku poháru proběhlo v sobotu 18. listopadu na Setkání mistrů v Sosnové.

Nový značkový pohár pro klientsky oblíbené vozy Peugeot 208 R2 odstartoval letos na jaře, při obnovené premiéře Valašské rallye. Na tomto projektu spojili síly nejen tradiční partneři v rallye Peugeot a Total, ale i společnost Gefco, která se stala generálním partnerem poháru, a Gekon Racing, jenž pohár zaštítil v roli promotéra a organizátora.

Peugeot Total Rally Cup, který se letos představil na pětici českých rallye se sedmi přihlášenými soutěžními posádkami na vozech Peugeot 208 R2, přinesl napínavé souboje v rámci třídy 6, Zásluhu na tom má především zápolení na prvních dvou příčkách v podání Filipa Mareše a Simona Wagnera – na prvním závodě získal pohárové zlato Rakušan Wagner, na dalších rallye ale podlehl tlaku Mareše, který zlato získal hned čtyřikrát.

V celkovém hodnocení tak první ročník Peugeot Total Rally Cupu opanoval Filip Mareš s osmnáctibodovým náskokem, druhý skončil Simon Wagner a bronz připadl Tomáši Pospíšilíkovi. Ten obsadil pohárové pódium pouze na Rallye Český Krumlov a Rally Hustopeče.

Zatímco trojice vítězných pilotů obdržela v celkovém hodnocení navíc k pravidelným finančním prémiím i vítězné poháry, Mareš s Hlouškem za prvenství v poháru získali i prémiový šek na 5000 eur k nákupu náhradních dílů Peugeot. Je nutno připomenout, že vítěz premiérového ročníku poháru Filip Mareš spolu se spolujezdcem Janem Hlouškem opanovali nejen pohár Peugeot Total Rally Cup, ale i české dvoukolky, získali také prvenství ve třídě 6 a dokonce bronz v ERC Junior U27.

Předání cen za celkové umístění v poháru se uskutečnilo v sobotu 18. listopadu při Setkání mistrů v Sosnové a oficiálně tak završilo první ročník Peugeot Total Rally Cupu.