84. Rallye Monte Carlo pro Volkswagen

Letošní monte se stalo kořistí Volkswagenu, dlouho to ale vypadalo na skvělý start sezony pro Citroën.

Ještě na začátku druhého dne byl v čele soutěže Kris Meeke s Citroënem DS3 WRC. Pak o vedení přišel a do čela se dostal Sébastien Ogier s Volkswagenem Polo R WRC. Meeke byl však stále ve hře o celkové vítězství, jenže jej ve třinácté rychlostní zkoušce zradila převodovka.

Ogier s Polem R WRC pak už vedení udržel a letošní Monte Carlo vyhrál. Druhé místo obsadil jeho týmový kolega Andreas Mikkelsen a třetí příčka patří vozu Hyundai i20 WRC za jehož volantem seděl Thierry Neuville.

Celkové deváté místo pak obsadil Esapekka Lappi se Škodou Fabia R5, který zde startoval jako soukromník. Z „er-pětek“ nestačil pouze na Elfyna Evanse, jehož sportovním náčiním je Ford Fiesta R5.

Hodnocení RC3 ovládl Ole Christian Veiby s Citroënem DS3 R3T Max. Martin Koči s Lukášem Kostkou na stejném voze obsadily deváté místo. Ve třídě RC4 byl nejlepším Jordan Berfa z Peugeot Rally Academy, tedy s vozem Peugeot 208 R2. Další slovenko-česká dvojice Rastislav Chvala a Libor Hlisnikovský (taktéž Peugeot 208 R2) obsadila pátou příčku ve třídě.