Autodrom Rally Serie – první závod

První podnik mimosezonní amatérské závodní série na autodromu v Sosnové u České Lípy se konal v neděli 22. října. Přihlášeno bylo 110 závodníků v šesti kategoriích.

Při příjezdu na Autodrom vytrvale pršelo a tak to vypadalo na mokrý závod, ale se začátkem přejímek déšť ustal a přes den dokonce i svítilo sluníčko, kterému se nakonec podařilo skoro celou trať vysušit. Závodníci tak hned od první jízdy řešili dilema, jaké pneu na kterou jízdu obout.

Jak trať osychala, všichni neustále zlepšovali své časy a pořadí se tak měnilo po každé sérii. Nejlépe se s podmínkami na trati vypořádal Tomáš Hrazdíra (Mitsubishi), který druhému Michalu Savrukovi (Subaru) v cíli nadělil v součtu 4 okruhů více než 6 sekund. O další 2 sekundy zpět skončil po boji třetí Miloš Feigl (Mitsubishi).

Smolař závodu byl mladý Petr Semerád, jehož zradilo Mitsubishi ve třetí (nejrychlejší) sérii, což mělo za následek propad až na 11.místo. I v jednotlivých třídách se pořadí neustále měnilo a ten kdo měl správné pneu pro jednu sérii už nemusel mít ty optimální pro tu další.

Ve třídě 1 vybojoval vítězství Tomáš Jarosil (Citroen), který o 1,5 sekundy odsunul na druhé místo Filipa Strahala (Honda). Se ztrátou šesti sekund byl třetí Jan Brich (Honda). Třídu 2 ovládl Jindřich Majer (BMW), druhý byl nováček Roman Kotyza (Audi) a třetí byl na stejném voze Matěj Hoffman.

Ve třídě 3 zvítězil Michal Nový před Filipem a Vítem Martinovskými (všichni Subaru). Ve třídě 4 zuřil velký souboj mezi Leošem Hradilem (Škoda) a mladým Lukášem Krupičkou (Ford), který pro sebe nakonec rozhodl zkušenější Leoš. Ze třetího místa se v cíli radoval Lukáš Keller (Škoda).

Nejtěsnějším rozdílem (42 setin sekundy) skončil souboj ve třídě 5, který pro sebe nakonec rozhodl Ondřej Zdražil (Renault), když na druhé místo odsunul Tomáše Kudrnu (BMW). Třetího v cíli Michala Třísku (VW) dělilo od čtvrtého Michala Trojana (Renault) jen 37 setin sekundy. Pořadí v nejsilnější třídě 6 kopíruje pořadí absolutní.

Dalším závodem Autodrom Rally Série bude závod v neděli 12. listopadu, kdy účastníky čeká naprosto stejná trať, na jaké se o týden později uskuteční Setkání mistrů. Určitě se najde spousta rychlých jezdců, kteří budou chtít s odstupem týdne poměřit svoje časy s nejlepšími závodníky z rallye, rallycrossu, autokrosu a kartkrosu nejen z Česka, ale i okolních zemí.