Evropský juniorský pohár láká na příští sezonu

Motocyklový European Junior Cup otevírá registrace jezdců pro ročník 2016. Ten bude již šestou sezonou, v níž mohou mladí závodníci a závodnice sbírat zkušenosti na evropských okruzích, kde se závodí v rámci víkendů MS Superbiků.

V tomto roce byl úspěšné zaveden nový oficiální motocykl Honda CBR650F. Zatímco úroveň techniky narostla, European Junior Cup zůstal věrný své původní cestě – tedy cenově dostupnému závodění za rovných podmínek.

Letos byl nejúspěšnějším jezdcem osmnáctiletý Španěl Javier Orellana, který tak po zásluze vybojoval titul v EJC, a to už při předposledním kole šampionátu, které se jelo na trati v Jerezu. Z celkových osmi závodů dokázal v pěti zvítězit!

European Junior Cup bude mít v příští sezoně taktéž osm evropských kol, pořádaných v rámci FIM Mistrovství světa Superbiků. Juniorský evropský šampionát je otevřený pro závodníky ve věku mezi 14 až 21 let a FIM Evropský pohár žen pro jezdkyně ve věku 14 až 24 let.

Ti jezdci, kteří mají zájem o registraci do sezony 2016 jsou tímto vyzýváni, aby na internetové stránce www.europeanjuniorcup.com vyplnili on-line formulář.