Jan Černý vítězem Valašské Rally

První rallye sezony 2016 v České republice vyhrála posádka Mogul Racing Teamu ve složení Jan Černý – Petr Černohorský.

Valašské Meziříčí v sobotu 16. dubna 2016 hostilo již 35. ročník populární Valašské Rally. Celkem osm rychlostních zkoušek čekalo na účastníky této tradiční soutěže ve valašských kopcích a v okolí Kopřivnice, kde byla umístěná servisní zóna.

Už úvod rallye naznačil, že posádka Jan Černý – Petr Černohorský přijela se svou Škodou Fabia S2000 v dobré kondici a s odhodláním poprat se o čelní příčky. Jan Černý už v první rychlostní zkoušce nadělil nejbližšímu ze soupeřů 5,6 vteřin a v podobném duchu pokračoval na všech následujících měřených úsecích.

Škoda Fabia S2000 oděna v novém, atraktivním designu, poslouchala jako hodinky a dovolovala posádce, aby se postupně všem soupeřům vzdalovala až na výsledných 32,1 vteřiny, které v cíli rallye dělily Jana Černého s Petrem Černohorským od nejbližšího ze soupeřů. Tím byl Roman Odložilík navigovaný Radimem Turečkem startující s Fordem Fiesta R5. Třetí místo při 35. Valašské Rally připadlo Martinu Vlčkovi s Jindřiškou Žákovou, startující se Škodou Fabia WRC.

Další soutěží, kde bude o vteřiny bojovat posádka Mogul Racing Teamu Jan Černý – Petr Černohorský, bude Rallye Šumava Klatovy na samém konci dubna. „Jsem z tohoto výsledku nadšený. Celý den nám vyšel podle představ. Mechanici odvedli velmi dobrou práci v přípravě auta a nám s Petrem se podařilo si na soutěž napsat dobrý rozpis. Na testu před soutěží jsme se dobře rozjeli a já získal potřebnou jistotu v autě. Na Valašku jsme přijeli hlavně testovat před blížící se Rally Šumava, a tak jsme od prvních kilometrů zkoušeli jet v ostrém tempu. Vše fungovalo skvěle a já jsem rád, že můžeme ve Valašském Meziříčí slavit naše první vítězství,“ říká Jan Černý, pilot vítězného vozu.