Mexická rallye: Citroën vítězí, Škoda první ve WRC2

Jestli jsem po předchozím podniku WRC psali, že z vozů nové specifikace je nejméně úspěšný Citroën C3 WRC, tak teď to už neplatí. Francouzský tým totiž ukázal, co se v jejich voze a jezdcích ukrývá. Velice dobře si vedla také Škoda s Fabií R5.

Kris Meeke a Paul Nagle potvrdili vynikající formu a udrželi pevné nervy až do cíle posledního dne Rally Mexiko.  I přes opuštění trati několik zatáček před koncem závěrečné Power Stage se posádka Citroën Total Abu Dhabi WRT dočkala premiérového vítězství v rallye pro C3 WRC.

Druhé místo ve WRC vybojovala dvojice Ogier-Ingrassia s Fordem Fiesta RS WRC před třetí posádkou Neuville-Gilsoul s Hyundaiem i20 Coupe WRC. Následně dojely vozy v pořadí značek Ford, Hyundai, Toyota, Toyota, Hyundai..

Ve WRC2 byly nejrychlejší tovární vůz týmu Škoda Motorsport. Po dramatickém souboji totiž vyhrála posádka Pontus Tidemand-Jonas Andersson a pokračuje tak ve vítězné sérii značky Škoda ve FIA Mistrovství světa v rallye v rámci WRC2.

Po 295 měřených kilometrech triumfovala nová vedoucí dvojice celkové klasifikace mistrovství světa WRC2 s náskokem 42,7 sekund před svými konkurenty, francouzskou posádkou Eric Camilli-Benjamin Veillas (Ford Fiesta R5). Jen pro úplnost uveďme, že 13 z posledních 14 podniků mistrovství světa letošní a loňské sezony vyhrál v rámci klasifikace třídy WRC2 vůz Škoda Fabia R5.