Odjezd dakarské techniky South Racing CE

Tomáš Ouředníček, pilot stáje South Racing, představil svůj tým pro Dakar 2018 a současně využil poslední příležitost před naloděním závodní techniky k rozloučení s fanoušky a partnery týmu.

laserová a světelná show, velkoplošné projekce se silným zvukem, nečekaný host Petr Janda a dokonce Tomáš Ouředníček v roli sólového kytaristy. Toto všechno si fanoušci a partneři týmu mohli užít v areálu obchodního centra v MusicData.

Tým South Racing CE chtěl takto poděkovat za podporu a současně motivovat všechny fanoušky ke sledování jubilejního ročníku největší rallye světa Dakar 2018. Šlo o poslední setkání s fanoušky před touto náročnou soutěží.

universal300x250

Ti tak měli poslední možnost spatřit dakarský speciál Ford Ranger i unikátní americký showtruck Ford F-750 FunMover. Hned následující den se totiž tým vydal na dlouhou cestu do francouzského Le Havre, kde probíhaly technické přejímky na Dakar 2018.

Závodní i doprovodné vozy poplují měsíc po Atlantiku, aby si je mohli týmoví mechanici vyzvednout 2. ledna v Limě, hlavním městě Peru. V doprovodu najdeme i automobily, které má tým od Mototechny patřící pod křídla největšího prodejce ojetých vozů AAA AUTO. Za volantem jednoho z nich bude Lukáš Kvapil, který se tak připravuje na svůj ostrý start v ročníku 2019.

Ale vraťme se k blížícímu se ročníku 2018. Svůj pátý Dakar odstartuje Tomáš Ouředníček s navigátorem Davidem Křípalem. Globální stáj South Racing, která se stará o speciál Ford Ranger, posílí navíc čeští technici Matěj Marosz a Jakub Mikulok. Šéfmechanikem vozu je Bruno Sousa z Portugalska.

Mohlo by vás zajímat

Macháček na dakarských přejímkách pozdravil soupeře
Macháček na dakarských přejímkách
MKR Technology posílá na Dakar 2018 tři kamiony
MKR Technology posílá na Dakar 2018 tři kamiony
APRC: dvojité vítězství pro Škodu
APRC: dvojité vítězství pro Škodu