Pohár Pirelli: ohlédnutí za Šumavou

Pohár Pirelli pokračoval při Rallye Šumava Klatovy a pneumatiky byly alfou i omegou úspěchu v této na počasí náročné soutěži.

Druhým podnikem TrueCam mistrovství České republiky byla Rallye Šumava Klatovy (21.4.-22.4.2017), kde se sjela kompletní domácí špička, aby se utkala o body do hodnocení domácího šampionátu, ale také do Poháru Pirelli. Pneumatiky značky Pirelli P7 Corsa se objevily i na velkém množství historických soutěžních aut, která v Klatovech závodila v soutěži mistrovství Evropy v rally historických automobilů pod názvem Rallye Vltava.

Nejen mnoha špičkovým posádkám pořádně zamotalo hlavu nestálé počasí, a tak během soutěže pořádně laborovaly s pneumatikami. Ve druhé etapě vzhledem k dešti posádky hledaly nejvhodnější mokré pneu a vybíraly mezi evropskou RKW7A, světovou RW a národní N3. Někteří však dojížděli jiné druhy pneu.

Absolutně nejrychlejší posádkou, která po celou soutěž obouvala pneumatiky Pirelli byli Jan Dohnal s Michalem Ernstem, kteří se svým Fordem Focus WRC vletěli do soutěže jako vítr a na úvodní rychlostní zkoušce, kterou byl Činovský okruh, zajeli druhý čas absolutně. Po problémech nakonec skončili na pátém místě.

[the_ad_group id=“21″]

Ve třídě 2 brali plný počet bodů do hodnocení Poháru Pirelli Jaromír Tarabus s Petrem Machů jedoucí se Škodou Fabia S2000. Tarabus ukazoval, že kvalitní jezdec dokáže být konkurenceschopný i se starší technikou a kromě bodů do Poháru Pirelli si odvážel body do hodnocení MČR v rallye za šesté místo.

Na druhém místě v poháru dojeli Vojtěch Štajf s Františkem Rajnohou se Škodou Fabia R5 a třetí místo v Poháru Pirelli ve třídě 2 obsadil matador českých rallye Karel Trojan s Petrem Chlupem a Škodou Fabia R5.

Václav Kopáček s Barborou Rendlovou, startující s produkčním Subaru Impreza Sti, znovu ovládli třídu 3, bavili diváky a ukazovali svoji převahu ve třídě nad soupeři. Pokud Kopáčkovi vydrží technika a dokáže udržet nervy na uzdě, je velkým favoritem třídy 3 v celkovém hodnocení šampionátu i Poháru Pirelli.

Body za druhé místo v Poháru Pirelli brala posádka Marcel Tuček Petr Dufek, kteří jsou se svým Mitsubishi Lancer EVO IX pneumatikám Pirelli dlouhodobě věrní. Třetí v poháru dojeli Jaroslav Pešl s Romanem Peškem s Mitsubishi Lancer EVO IX.

Velmi pozitivně se letos v České republice prezentuje posádka Peugeotu 208 R2 z Rakouska, kterou tvoří Simon Wagner a Gerald Winter. Ti už na druhé soutěži dokázali vyhrát našlapanou třídu 6, zvítězit v Peugeot Total Trophy a na Šumavě k tomu přidali i vítězství ve dvoukolkách.

Pěknou soutěž, na kterou asi díky chybám dlouho nezapomenou, zajeli Filip Mareš s Janem Hlouškem s dalším Peugeotem 208 R2. Ti se museli v závěru ještě hodně snažit, aby si druhé místo ve třídě 6 a ve dvoukolkách udrželi. Třetí na Rallye Šumava v Klatovech ve třídě 6 dojeli po pěkném výkonu René Dohnal a Roman Švec také na Peugeotu 208 R2.

Pohár Pirelli Bude v MČR v rallye pokračovat až na Rallye Český Krumlov (19.5.-20.5.2017).