Portugalskou rallye ovlládl Hyundai, WRC2 Škoda

Další soutěž světového šampionátu WRC vyhrál Thierry Neuville s vozem Hyundai i20 Coupe WRC. Pontus Tidemand, jezdec Škoda Motorsport, se prodral na první místo ve WRC2, jeho týmový kolega Nordgren dojel v rámci WRC2 šestý.

Elitní kategorii WRC ovládla v Portugalsku posádka Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul s vozem Hyundai i20 Coupe WRC. Druhé místo vybojoval Elfyn Evans s Fordem Fiesta WRC a třetí byl jeho týmový kolega Teemu Suninen. Následně se seřadily vozy Hyundai i20 Coupe WRC (Sordo), Toyota Yaris WRC (Lappi) a dva Citroëny C3 WRC (Ostberg, Breen).

Celkově osmé místo už obsadil nejrychlejší speciál třídy WRC2 – Škoda Fabia R5 za jejímž volantem seděl Pontus Tidemand. Ten však neměl cestu za prvním místem ve třídě WRC2 zrovna lehkou. Přesto dokázal zvítězit. Co se vlastně v Portugalsku dělo?

Úřadující mistři světa kategorie WRC2 Pontus Tidemand/Jonas Andersson se během soboty doslova prodrali ze šesté pozice, zaviněné dvojicí pátečních defektů, na první místo v kategorii WRC2. Jejich finští týmoví kolegové, jedoucí také s vozem Škoda Fabia R5, Juuso Nordgren/Tapio Suominen, se po podobné páteční smůle posunovali pořadím dopředu, ale na posledních dvou sobotních rychlostních zkouškách je postihly další dva defekty, které je odsunuly na šestou pozici v rámci kategorie WRC2.