Bisaha i Štajf podali dobrý výkon

Dvě „er-pětky“ se v konečném hodnocení Rallye Weinz dotaly před nejlepší české jezdce Ondřeje Bisahu a Vojtu Štajfa. První dvě místa brali piloti rychlých VW Polo WRC.

Do Rakouska vyrazili tři naši jezdci s vozy kategorie R5. Bisaha s Fordem Fiesta R5, Štajf s Fabií R5 a Tlusťák na témže voze. Všichi tři viděli cíl.

Devátou příčku obsadil Tlusťák, jehož navigoval Ivo Vybíral. Osmí dojel domácí Rigler s Fiestou R5 a sedmé místo bral Fin Huttunen s Opelem Adam R2!

Šestá příčka patří české posádce Štajf/Skácelová a jejich Fabii R5, když o 25,6 sekundy lepší čas měl pátý Bisaha na Fordu Fiesta R5. Stal se tak nejrychlejším jezdcem z České republiky na této rakouské soutěži, zařazené do Central Rally Trophy.

Čtvté místo celkově bral Němec Dinkel se Škodou Fabia R5 a třetí Mayr-Melnhof z Rakouska. Ten vodil po tratích Ford Fiesta R5 a byl nejrychlejším jezdcem z „er-pětkou“.

První dvě místa totiž patřila ex-továrním Volkswagenům Polo WRC. Druhou příčku bral s tímto vozem domácí Raimund Baumschlager, votězem Rallye Weinz se stal jeho krajan Hermann Neubauer.