Dakar 2018 projel cílovou páskou

Letošní Rallye Dakar je minulostí. Pro české barvy nedopadla špatně, i když to chvilku vypadalo na větší úspěchy. Na dálkové soutěži se ale může přihodit cokoli. Jednou míchá kartami navigace, podruhé technické potíže.

Mezi kamiony zvítězil Nikolaev s Kamazem, před druhým Viazovichem na MAZu. Třetí byl Kamaz za jehož volantem seděl Mardeev. Nejlepším z našich pilotů byl nakonec Martin Macík s kamionem LIAZ na 5. příčce. Kolomý s Tatrou dokončil jedenáctý a Šoltys s další Tatrou dvanáctý.

V kategorii automobilů se rozloučil s Dakarem vítězně tovární tým Peugeot Total. První příčku vybojoval velezkušený Carlos Sainz s vozem Peugeot 3008DKR Maxi. Druhé místo vybojoval Al-Attiyah s Toyotou Hilux a třetí byl jeho týmový kolega De Villiers. Náš Martin Prokop dojel na krásném sedmém místě, čímž vyrovnal nejlepší český výsledek v kategorii automobilů.

Cíl viděl ještě Tomáš Ouředníček z týmu South Racing, který na Rallye Dakar používal i vozidla z Mototechny, patřící pod křídla AAA AUTO. Zatímco ta pracovala dobře, těžkou soutěží zkoušený Ouředníčkův závodní speciál trápila řada potíží a nakonec dojel na 33. příčce.

Mezi čtyřkolkáři zvítězil Casale, druhý byl Cavigliasso a třetí Gonzalez Ferioli. S Dakarem se letos prý už definitivně rozloučil náš Josef Macháček a to moc pěkným dvanáctým místem. Zdeněk Tůma dojel na 15. příčce a Olga Roučková na 26. pozici.

Kategorii motocyklů nakocec vyhrál Rakušan Matthias Walkner, druhý byl Kevn Benavides z Argentiny a třetí Australan Toby Price. Náš Jan Brabec nakonec spatřil cíl jako třicátý devátý, David Papiška dojel na 42. místě. 4. příčka pak patří Petrovi Vlčkovi a 68. místo vybojoval Jan veselý.

Dakar: Kolomý ve 12 etapě druhý