Formule E: je dobojováno

Šampionát elektrických monopostů má za sebou poslední kolo sezony. To se odehrálo ve Velké Británii.

Samotné závody poznamenalo jak počasí, tak souboje na trati, které s sebou nesly i hmotné škody na monopostech. První místo se nakonec stalo kořistí Nicolase Prosta z týmu Renault e.Dams, druhý dojel Daniel Abt z ABT Schaeffler Audi Sport a třetí Jérome D’Ambrosion s vozem týmu Dragon Racing. Jeho týmový kolega Loic Duval dokončil na čtvrtém místě.

Pátý se umístil Stéphane Sarrazin (Venturi Formula E Team), následován Brunem Sennou (Mahindra Racing Formula E Team) a jeho týmovým kolegou Nickem Heidfeldem. Osmou příčku obsadil Jean-Eric Vergne z týmu DS Virgin Racing. Celkem vidělo cíl třináct jezdců z osmnácti.

V pořadí šampionátu zvítězil Sébastien Buemi (Renault e.Dams) se 155 body před Lucasem Di Grassim (ABT Schaeffler Audi Sport) se 153 body. Třetí Nicolas Prost (Renault e.Dams) má už větší ztrátu, když nasbíral 115 bodů. Pak následují další jezdci s větším bodovým odstupem, z nichž je nejblíže pódiovým místům Sam Bird z DS Virgin Racing na čtvrté příčce, se ziskem 88 bodů.

Hodnocení týmů vyhrál Renault e.Dams s 270 body před ABT Schaeffler Audi Sport (221 bodů) a DS Virgin Racing (144 bodů). Jak je vidět, třetí v pořadí má už opravdu citelnou ztrátu. Náskok na čtvrtý Dragon Racing přitom činí pouhý jeden bod. Třetí příčku tedy DS Virgin Racing vybojoval doslova s odřenýma ušima. Nová sezona startuje 9. října v Hong Kongu.