I.S.R. Racing v Misanu dosáhl na TOP10

Úvodní závodní víkend sezony I.S.R. Racingu, první podnik Blancpain GT Series Sprint Cupu, skončil umístěním v Top 10.

Před začátkem sezony byla očekávání vysoká a český tým předvedl přesvědčivé výkony. Oba vozy mezi dvěma volnými tréninky zrychlily téměř o sekundu.

Posádka ve složení Filip Salaquarda a Clemens Schmid ve druhé části kvalifikace zajela čtvrtý nejrychlejší čas, necelé tři desetiny sekundy za nejlepším. Audi R8 LMS startovní číslo 75 ve velice vyrovnané třetí části kvalifikace zajelo čas 1:33,004 a to pro Salaquardu a Schmida znamenalo 15. místo na startovním roštu.

Kevin Ceccon a Frank Stippler byli rovněž natěšení a třetí část kvalifikace jim unikla jen těsně, když Audi R8 LMS startovní číslo 74 skončilo s nejlepším časem 1:33,312 sedmnácté. Svůj podíl na tom měla nezaviněná kolize.

Kvalifikační závod v sobotu večer byl atraktivní a plný událostí. Ke zmiňované kolizi přitom došlo hned v úvodu (způsobil ji jeden ze soupeřů), a bylo při ní poškozeno rovnou několik vozů, mezi nimi i Audi R8 LMS I.S.R. Racingu. Vůz Kevina Ceccona byl poškozen na pravém předním rohu, ale tým využil vyvěšení červené vlajky a opravil jej v rekordním čase.

I tak to ale stálo jedno kolo ztráty a veškeré naděje na lepší umístěním, než nakonec bylo 20. místo. Navzdory tomu, Frank Stippler ve svém stintu zajížděl skvělé časy.

Ve voze číslo 75 závod rozjížděl Filip Salaquarda a i když se také připletl do incidentu v úvodu závodu, auto to přežilo bez poškození. Až do střídání zajížděl vyrovnané časy a také Clemens Schmid zajel skvěle, v posledních kolech získal několik pozic a cílem projel desátý.

Hlavní závod byl na programu v neděli a pro Stipplera s Cecconem v druhém voze Audi R8 LMS byl opět těžký. Do závodu startoval Stippler, ale na přední příčky nedosáhl. Po zastávce v boxech Ceccon bojoval o bodované pozice, ale několik dalších zastávek v boxech mu zabránily v dalším boji a odsoudily jej k 20. místu.

V Audi R8 LMS číslo 75 odjel výborný stint Schmid a když vůz převzal Salaquarda, držel tempo až do cíle. Dojel tak na 15. místě. Penalizace průjezd boxovou uličkou mu ale nedovolil usilovat o body.

A takto závod hodnotí Igor Salaquarda, majitel I.S.R. Racingu: „Byl to náročnější víkend, než jsme očekávali, ale získali jsme první body do šampionátu a předvedli dobrý výkon, který se ovšem nepovedlo přetavit v umístění na předních příčkách výsledkové listiny. Máme skvělá auta a velice dobré piloty. Některé události nám nedovolily ukázat náš plný potenciál a bojovat o pozice, které se počítají do šampionátu. Časy v kvalifikaci, které zajeli Salaquarda a Schmid, a výkony Stipplera a Ceccona jsou skvělým signálem tohoto prvního podniku sezóny. Nyní už se soustředíme na další podnik, kde se budeme snažit vytěžit maximum z práce, kterou jsme odvedli v Misanu, a budeme doufat, že nějaká rádo by hvězda F1 svým hloupým manévrem nezpůsobí hromadnou havárii.“