Rallycross: v Barceloně vítězí Ekström

Skvělý jezdecký univerzál Mattias Ekström zvítězil se svým Audi S1 v úvodním podniku letošního světového šampionátu v rallycrossu. Nestačili mi ani Solberg nově startující s volkswagenem a Hansem v inovovaném Peugeotu 208 WRX.

Sobotní rozjížďky komplikoval déšť, nicméně podmínky měli všichni jezdci stejné. V neděli se počasí zlepšilo. Do finále se nakonec probojovala šestice nejrychlejších jezdců známých jmen. Mezi ty však nepatřil Sébastien Loeb, startující s Peugeotem 208 WRX v týmu Peugeot Hansen.

„Nebyl to pro mě ten nejlepší vstup do sezony. Měl jsem menší problém během třetí rozjížďky, což byla po špatném počasí v sobotu rozhodující jízda. Trať byla v dobrém stavu, ale nedokázal jsem dojet do cíle poté, co se odpojil hnací hřídel. Bylo to velmi frustrující. Pocit z auta je velmi dobrý, ale máme proti sobě velmi silné soupeře,“ zhodnotil své vystoupení Loeb.

Celkové vítězství nakonec vybojoval Mattias Ekström s Audi S1. Letošní sezonu se ale očekávají tvrdé a vyrovnané boje, protože se rozrostly týmy jedoucí s tovární podporou. Kromě Peugeotu a Fordu jde o Volkswagen a právě Audi.

KONEČNÉ POŘADÍ – BARCELONA (2. dubna 2017)