Kopecký si zajistili titul mistra republiky

Tovární posádka Škoda Motorsport Jan Kopecký/Pavel Dresler si vítězstvím na Rally Bohemia zajistila zisk třetího titulu mistrů republiky v řadě.
Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem vyhráli domácí Rally Bohemia. Po pěti vítězstvích v letošní sezóně v pěti odjetých soutěžích mistrovství České republiky již nikdo nemůže tovární posádku týmu Škoda Motorsport bodově předstihnout.

Kopecký se Škodou Fabia R5 zaznamenal sedm nejrychlejších časů a dosáhl dominantního triumfu s náskokem více než jedné minuty. Druhé místo vybojoval Václav Pech s Fordem Fiesta R5 a třetí dokončil soutěž Jan Černý se Škodou Fabia R5.

Čtvrtou příčku bral Polák Jaroslaw Szeja s Fiestou R5 a pátý dojel Roman Kresta s Fabií R5. Štěpán Vojtěch s Peugeotem 206 WRC dojel na sedmém místě.

Populární třídu šest vyhrál Filip Mareš s Peugeotem 208 R2, před Wagnerem z Rakouska na témže voze. Přidruženou soutěž Rally Bohemia Historic vyhrál Břetislav Enge se Škodou 130LR.