Lappi získal titul ve WRC 2

Historického úspěchu dosáhla značka Škoda, když díky dvojici Lappi/Ferm získala titul mistra světa v rallye ve WRC2 v hodnocení jezdců. Celkovou klasifikaci australské rallye ovládl Volkswagen.

„Létající Finové“ Esapekka Lappi a Janne Ferm se stali mistry světa v kategorii WRC2. Suverénním triumfem na Australské rallye si tovární posádka značky Škoda poprvé zajistila titul pro jezdce a spolujezdce ve FIA Mistrovství světa v rallye (WRC2) a po průjezdu cílem vystoupila na střechu vítězného vozu Fabia R5.

Škoda Motorsport triumfoval také v klasifikaci týmů WRC2 a může tak díky trojitému zisku titulu slavit jeden z největších úspěchů ve své historii.

Celkovou klasifikaci australské rallye ovládl letos končící Volkswagen, jehož Pola R WRC obsadily první dvě příčky v jezdeckém pořadí Mikkelsen, Ogier. Pro třetí místo si dojel s Hyundaiem NG i20 WRC Thierry Neuvelle. Následovaly další dva hyundaie a pak teprve nejrychlejší Ford Fiesta RS WRC.

Esapekka Lappi dojel se Škodou Fabia R5 na celkově osmém místě. Pokořil tak i dvě „wé-er-céčka“. Polo R WRC Jari-Matti Latvali a Fiestu RS WRC Itala Lorenza Bertelliho.