Hustopeče: Kopecký vybojoval 4. vítězství v řadě

Další kolo domácího šampionátu v rallye přineslo další úspěch továrním barvám škodovky. Třídu šest vyhrál Mareš s Hlouškem v Peugeotu 208 R.

Čtvrtý podnik českého šampionátu (MČR), který se jel na jižní Moravě, byl svědkem další cesty za vítězstvím posádky Jan Kopecký/Pavel Dresler z týmu Škoda Motorsport. Ti tak vybojovali čtvrté vítězství v řadě.

Český šampion průběžné vedení ztratil jen krátce po čtvrté rychlostní zkoušce, během níž měl se svým vozem Škoda Fabia R5 defekt. Po šesté rychlostní zkoušce získal opět vedení a tuto pozici již bezpečně před mnoha nadšenými fanoušky Rally Hustopeče kontroloval.

Defekt postihl na poslední rychlostní zkoušce první etapy také týmové kolegy Pontuse Tidemanda/Jonase Anderssona, kteří se následně s vozem Škoda Fabia R5 probojovali na páté místo. Čtvrtou pozici vybojoval Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou ve voze Ford Fiesta R5.

S tímto automobilem jely i posádky na třetí a druhé příčce. Třetí místo nakonec patří dvojici Jakeš/Ehlová, druhé získal Václav Pech s Petrem Uhlem.

Tolik oblíbenou třídu 6 ovládla posádka  Mareš/Hloušek s Peugeotem 208 R2, před Wagnerem a Steinem z Rakouska, kteří jezdí s identickým vozem. Na vítěze ve třídě jim chybělo 19,9 sekundy. Třetí pozici vybojoval Knápek s Horákem, taktéž s vozem Peugeot 208 R2.

Také na čtvrtou příčku se protlačila „dvěstěosmička“, tentokrát řízená Tomášem Pospíšilíkem a až pátou pozici tak obsadil vůz jiné značky. Jednalo se o Citroën C2 R2 Max. Šestý byl další Peugeot 208 R2 a až na sedmé pozici dojel Barčák s Opelem Adam R2.

Nejrychlejší Opel Adam R2 obsadil osmou příčku. Seděla v něm posádka Hordossy/Palivec. Opely tedy ve srovnání s peugeoty zcela pohořely.

24 hodin Le Mans: Toyota opět pohořela