24 hodin Le Mans: Toyota opět pohořela

Skvělou podívanou přinesl další ročník slavného vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans. Skvěle se dařilo speciálům LMP2.

Vyhrát 24 hodin Le Mans je snem každého jezdce, úspěchem je ale i „pouhé“ projetí cílovou čarou, tohoto náročného závodu. Stejně jako loni se o tom i letos přesvědčila favorizovaná Toyota.

Před startem závodu byla se třemi nasazenými vozy jasným favoritem, to co však následovalo, se dá označit jedině za výbuch. Japonská značka mezi řidiči tolik oblíbená pro mimořádnou spolehlivost svých vozů totiž opět pohořela na technice.

Cíl nakonec viděl jediný speciál Toyota TS050 Hybrid, a to na devátém místě. Vítězství opět ukořistilo Porsche se speciálem 919 Hybrid. Mezi tyto vozy LMP1, podle pravidel vybavených hybridní technologií, se dostala řada speciálů LMP2 s osmiválci Gibson (podle pravidel používá třída LMP2 jednotný motor).

Za vítěznou posádkou Bernhard/Bamber/Hartley dojel vůz Oreca 07 týmu Jackieho Chana s jednokolovou ztrátou. Za jeho volantem se střídala posádka z jezdců Tung/Laurent/Jarvis.

Třetí místo se ztrátou tří kol na vítězné Porsche 919 Hybrid brala další posádka LMP2, opět ve speciálu Oreca 07, ve složení Piquet jun./Heinemeier Hansson/Beche. Čtvrtý byl druhý vůz Oreca 07 týmu Jackie Chan DC Racing (posádka: Cheng/Gommendy/Brundle).

Ve třídě LMGTE Pro byl nejrychlejší Aston Martin Vantage továrního týmu Aston Martin Racing, s posádkou ve složení Turner/Adam/Serra. Druhé místo v LMGTE Pro bral vůz Ford GT a třetí byl tovární Chevrolet Corvette C7 R.

Ve třídě LMGTE Am si nejlépe vedla posádka vozu Ferrari 488 GTE týmu JMW Motorsport, ve složení Smith/Stevens/Vanthoor. Také druhé a třetí místo ve třídě patřilo vozům Ferrari 488 GTE.