Monte Carlo: Kopecký s Fabií R5 ovládl WRC2

Tovární posádka Kopecký/Dresler se Škodou Fabia R5 vyhrála kategorii WRC2 při první podniku letošního světového šampionátu v rallye. Tím byla slavná soutěž Rallye Monte Carlo.

Posádka týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem (CZ/CZ) přesvědčivě vyhrála v kategorii WRC2 úvodní podnik letošní sezóny mistrovství světa FIA, Rallye Monte Carlo. Na první pozici se dostala po čtvrté rychlostní zkoušce ze 17 a na náročných tratích v proměnlivém počasí ji udržela až do cíle v Monte Carlu.

Kopecký si však v den svých narozenin nedal jako dárek pouze prvenství v kategorii WRC2, ale také ve třídě RC2. V celkovém pořadí bez rozdílu kategorie pak s vozem v barvě české trikolory obsadil pěknou 10. pozici.

Jeho týmový kolega Kalle Rovanperä se spolujezdcem Jonnem Halttunenem (FIN/FIN) dovezl druhý vůz Škoda Fabia R5 po rychlé a soustředěné jízdě v náročných podmínkách do cíle ve třídě RC2 na druhém místě. Třetí jezdec týmu Škoda Motorsport Ole Christian Veiby musel v sobotu po jezdecké chybě odstoupit.

Celkovým vítězem se stal Ogier s Fordem Fiesta WRC. Druhé místo vybojoval Ott Tänak s Toyotou Yaris WRC a třetí dokončil soutěž jeho týmový kolega Jari-Matti Latvala.