Na Šumavě se na Pirelli jelo rychle

Závodníci na pneumatikách Pirelli při Rallye Šumava uspěli a připsali si několik cenných výsledků. Pohár Pirelli odstartoval v MČR v rallye.

Na Rallye Šumava v Klatovech byla odstartována sezona 2016 v Mistrovství České republiky v rallye a to na západ Čech přilákalo tisíce fanoušků motorsportu, kteří se přijeli podívat na skvěle obsazenou startovní listinu této tradiční soutěže. V Klatovech byl rovněž odstartován i Pohár Pirelli v rallye v sezoně 2016 a na pneumatikách Pirelli vyrazilo do bojů o vteřiny na rychlostních zkouškách mnoho posádek napříč celým polem, od těch na absolutní špičce, až po nadšence a hobby závodníky

Pěkného výsledku v absolutním pořadí, který perfektně navázal na úspěch z předchozí Valašské Rally, dosáhla posádka Jan Černý – Petr Černohorský se Škodou Fabia S2000. Podařilo se jim zajet čtvrté místo v absolutní klasifikaci a byli tak letos na Šumavě nejrychlejší posádkou na pneumatikách Pirelli.

Ve třídě 2 za Černým skončila posádka Fordu Fiesta R5 Roman Odložilík – Martin Tureček a body za třetí místo v Poháru Pirelli brali Jan Jelínek s Petrem Machů s další Škodou Fabia S2000. Při Rallye Šumava se závodilo také se silnými a atraktivními vozy WRC, kde plné body do Poháru Pirelli vybojoval Jan Dohnal s Jakubem Venclíkem a Fordem Focus WRC. Za nimi skončili Martin Vlček s Jindřiškou Žákovou se Škodou Fabia WRC.

Nejrychlejšími na pneumatikách Pirelli mezi produkčními vozy třídy 3 byli Václav Kopáček s Barborou Rendlovou se Subaru Impreza Sti, kteří měli soutěž rozjetou na vítězství v této třídě, o něž je nakonec připravila smůla. Druhé místo v Poháru Pirelli ve třídě zajeli Jaroslav Pešl s Romanem Peškem s Mitsubishi Lancer EVO IX a třetí dojeli Petr Nešetřil s Jiřím Černochem s Mitsubishi EVO X.

Velmi silné zastoupení mají pneumatiky Pirelli už tradičně mezi atmosférickými šestnáctistovkami třídy 6. Zde potvrdili svou roli favorita Václav Dunovský, který s Petrem Glösslem a Peugeotem 208 R2 třídu ovládli, a vybojovali i druhé místo mezi dvoukolkami absolutně.

Za nimi ve třídě v hodnocení Poháru Pirelli dojeli Jan Lunga s Ondřejem Koubkem také s Peugeotem 208 R2 a na třetím místě dojeli Lukáš Nekvapil s Romanem Koscelníkem s Opelem Adam R2. Ve třídě 7 se z vítězství radovali Vlastimil Dědic s Tomášem Plachým se Škodou Fabia. Druzí dojeli David Kovář s Lukášem Beldou se Škodou Felicia a třetí v Poháru Pirelli třídy 7 byli Ladislav Kopelent se Zdeňkem Chýnovským ve Škodě Fabia.

Václav Stejskal se Stanislavem Viktorou vyhráli s Renaultem Clio Sport třídu 8. Za nimi v poháru dojeli Vlastimil Daňhel s Monikou Špačkovou se stejným vozem. Osamoceni ve třídě, ale s plným bodovým ziskem do Poháru Pirelli dojeli na Šumavě Jan Jinderle s Jiřím Jevickým s Hondou Civic VTi.