Ogier má titul, Tidemand vyhrál WRC2

Sébastien Ogier dojel ve Walesu třetí, což mu stačilo na zisk titulu světového šampiona. Velkou radost mají hlavně u Fordu, kde na titul svého jezdce čekali od roku 1981. Ford má i tutil v poháru značek. Britskou rallye v rámci WRC2 ovládl Tidemand se Škodou Fabia R5.

Tým ŠKODA Motorsport mohl na stupních vítězů předposledního podniku letošní sezony Britské rally ve Walesu oslavovat. Nově korunovaný šampion kategorie WRC2 Pontus Tidemand a Jonas Andersson (S/S) si s vozem Škoda Fabia R5 zajistili páté vítězství v letošní sezoně.

Švédský pilot je s osmi vítězstvími aktuálně nejúspěšnějším jezdcem kategorie WRC2. Posádka Juuso Nordgren/Tapio Suominen z Finska dojela svoji první Britskou rally na přesvědčivém pátém místě.

Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn (N/N) po nehodě v první etapě získávali ve zbytku rallye s opraveným vozem Škoda Fabia R5 na náročných šotolinových tratích cenné zkušenosti. Nakonech soutěž dokončili na šestnácté příčce v rámci WRC2.

Druhou příčku ve WRC2 obsadil Francouz Camilli a třetí dojel domácí Cave. Tidemandovo vítězství ve Walesu bylo letošním desátým triumfem značky Škoda v kategorii WRC2.

Celkově se radoval domácí Evans s Fordem Fiesta WRC (ve fotogalerii bílý vůz s reklamou pneumatik DMACK), který místy předváděl, co to znamená „jet na hraně“. Druhé místo ve vrcholné kategorii WRC obsadil Neuville a třetí Ogier. Tomu tento výsledek stačil pro zajištění zisku dalšího titulu mistra světa, z něhož se radují i u Fordu, který na takový úspěch svého jezdce čekal opravdu dlouho.

Pro Sébastiena Ogiera je to pátý titul v řadě. Předchozí čtyři však vybojoval za volantem Volkswagenu Polo R WRC. Nyní byl tedy úspěšný i za volantem Fordu Fiesta WRC. Ford čekal na titul svého jezdce od roku 1981, kdy jej získal legendární Ari Vatanen s Fordem Escort RS1800.

Na letošní zisk titulu v poháru značek čekala parta okolo Malcolma Wilsona od roku 2007. Tehdy jim týmový titul zajistil vůz Ford Focus RS WRC, titul mezi jezdci ale bral Sébastien Loeb na Citroënu C4 WRC.