Šumava v režii škodovky

Jan Kopecký se Škodou Fabia R5 ovládl další podnik domácího mistráku. Populární třídu 6 (vozy skupiny R2) vyhrál Simon Wagner z Rakouska, vodící po tratích Peugeot 208 R2.

Rallye Šumava Klatovy ovládla posádka Škody Motorsport Jan Kopecký/Pavel Dresler se Škodou Fabia R5 před dvojicí Václav Pech/Petr Uhel na Fordu Fiesta R5 (+47,1). Třetí místo patří posádce Jan Černý/Petr Černohorský s Fabií R5.

Čtvrtou příčku bral nejrychlejší zahraniční jezdec: Jaroslaw Szeja z Polska (Fiesta R5), pátý dojel Jan Dohnal (Ford Focus RS WRC06), šestý Jaroslav Tarabus (Škoda Fabia S2000), sedmý Martin Vlček (Ford Fiesta R5), osmý Vojtěch Štajf (Škoda Fabia R5), devátý Karel trněný (Škoda Fabia WRC), desátý Václav Kopáček (Subaru Impreza STi) a další.

Celkem vidělo cíl 43 posádek. Patří k nim i dvojice Daniel Landa/Pavel Zalabák se Škodou Fabia R5, jimž patří 34. místo absolutně. Dvoukolky ovládl Simon Wagner s Peugeotem 208 R2, jemuž patří nejen vítězství ve třídě 6, ale i krásné 15. místo absolutně. Hned za ním na 16. příčce dojel Filip Mareš s další „dvěstěosmičkou“ R2 a 19. absolutně, tedy třetí ve třídě 6 dokončil René Dohnal s dalším Peugeotem 208 R2.

Peugeoty tedy ovládly třídu 6, když nejrychlejším vozem jiné značky byl Opel Adam R2 za jehož volantem seděl Andrej Barčák (21. místo absolutně). Mezi šesticí vozů Porsche 911 (997 GT3) ve třídě 4 byl nejrychlejší Jiří Jírovec, který obsadil 24. místo absolutně.