Vzducholoď, z níž se bude natáčet 24h Le Mans

Nad Prahou prolétla vzducholoď Goodyear, která pomáhá s natáčením leteckých záběrů nejdůležitějších událostí evropského kalendáře motoristických závodů, třeba na 24h Le Mans.

„Vzducholoď je jako světoznámý symbol značky Goodyear pověstná i zde, na vlastní oči ji však v Česku můžeme vidět vůbec poprvé. Velice nás těší, jaký zájem při průletu republikou a zejména v Praze vzbudila a věříme, že k nám v budoucnu zavítá častěji,“ řekl Consumer Brand & Product Marketing Coordinator společnosti Goodyear pro Českou republiku a Slovensko Milan Marušák.

Poloztužená vzducholoď Zeppelin NT v barvách společnosti Goodyear, která létá v Evropě, je stejná jako tři vzducholodi Goodyear ve Spojených státech. Jde o největší model svého druhu na světě: má na délku více než 75 metrů – měří tak skoro jako tři čtvrtiny fotbalového hřiště – a na výšku téměř 18 metrů. Pro Goodyear ji provozuje společnosti Deutsche Zeppelin-Reederei GmbH z německého Friedrichshafenu.

Častěji je vzducholoĎ Goodyer k vidění v Americe na největších sportovních událostech jako jsou závody NASCAR, ale i utkání NBA a golfové mistrovství PGA. V Evropě byla k vidění třeba na včetně Velké ceně Německa v roce 1985 na Nürburgringu.

Záběry sportovních událostí ze vzducholodi jsou v souladu s comebackem společnosti Goodyear do oblasti mezinárodního motoristického sportu. Od rozhodnutí o návratu značky do motorsportu se Goodyear stal oficiálním dodavatelem pneumatik pro třídu LMP2 Mistrovství světa endurance (WEC), pro evropský seriál závodů Le Mans v sezóně 2021, britský šampionát cestovních vozů (BTCC) a prostřednictvím nového mediálního partnerství s přední evropskou sportovní stanicí Eurosport od sezóny 2020 také FIA Světový pohár cestovních vozů (WTCR) a první seriál čistě elektrických cestovních vozů různých značek Pure ETCR.

V letošním roce vzducholoď již navštívila řadu různých evropských měst a událostí kalendáře motoristických závodů, mimo jiné byla na červnovém závodu Světového poháru cestovních vozů FIA World Touring Car Cup (WTCR) na legendárním německém závodním okruhu Nürburgring, navštívila Britské mistrovství cestovních vozů (BTCC) v Brands Hatch a červencový závod 6 Hodin Monzy. „V srpnu ji ještě čeká závod elektrických vozidel PURE ETCR v Kodani a 24 Hodin Le Mans (závod byl kvůli epidemii Covid-19 přeložen na toto netradiční datum), kde rovněž pomůže při podrobném živém televizním přenosu kanálu Eurosport,“ doplnil Milan Marušák.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.