1. Rally Sudety zná vítěze

O uplynulém víkendu se v rámci Českomoravského poháru rallye jel první ročník Rally Sudety. Na posádky čekalo přes 57 ostrých kilometrů, rozdělených do osmi rychlostních zkoušek.

Další soutěží ČMPR byla krátká soutěž pořádaná na česko-polském pohraničí. První ročník nabídl 57,2 km RZ. Měřených úseků přitom bylo 8. Kromě českých a polských posádek se mezi startujícími objevila i dvojice ze Slovenska.

V celkovém hodnocení a hodnocení třídy A4 zvítězila posádka Martin Šikl – Petr Vilímek s Mitsubishi Lancer EVO IX. Druhé místo patří dvojici Zabloudil – Šmíd vodící po tratích Subaru Impreza STi (taktéž třída A4). Celková třetí příčka a vítězství ve třídě A5, patří polské posádce Artue Sekowski – Tomasz Borko s BMW M3.

Třída A3 a celková čtvrtá příčka patří posádce Kudrnáč – Lichtenberg s Renaultem Clio Sport. Třídu A2 ovládla polská dvojice Górski – Dubikovski jezdící s Peugeotem 206. Mezi čtrnáctistovkami, tedy v rámci třídy A1, si nejlépe vedla dvojice Michal Hůlka – Ovčáček Karel se Suzuki Swift GTi.

Třídu A6 patřící automobilům s naftovým motorem vyhrála posádka Denis Novák – Daniela Smolová, kteří po rychlostních zkouškách vodili Škodu Fabia TDI. Tento model měly také další dvě posádky startující ve třídě A6. Všechny další třídy vyjma H5 zdobila větší účast. Mezi historiky se ale bojovalo i ve třídách H2, H3 a H4. Celková účast byla tedy bohatá, i když šlo o krátkou soutěž.