APRC v Japonsku: čtvrté vítězství pro Škodu

Čtvrtý podnik sezóny, čtvrté vítězství, taková je bilance škodovky v Asijsko-pacifickém šampionátu APRC. Indický pilot značky Škoda Gaurav Gill, navigovaný Belgičanem Stéphanem Prévotem tedy ani v Japonsku nezaváhal.

Gaurav Gill vyhrál s vozem Škoda Fabia R5 i Rally Hokkaido a udělal tak velký krok k dalšímu zisku titulu pro značku Škoda ve FIA Asijsko-pacifickém mistrovství v rallye (APRC). Mladoboleslavské značce se tak v tomto šampionátu opět velice daří.

Soutěž se jela před týdnem, kdy byly japonské rychlostní zkoušky po tajfunu extrémně bahnité, ale Gill s novým spolujezdcem Stéphanem Prévotem zvládl velice obtížné podmínky jako šampion. Druhá posádka týmu Škoda MRF, Fabian Kreim/Frank Christian, dvojité vítězství završila a skončila navíc počtvrté v této sezóně a stupních vítězů v APRC.

Německé posádce tak patří průběžné druhé místo v šampionátu, kde zatím nasbírala 104 bodů. Vedoucí Gill má na kontě už 146 bodů. Třetí místo zatím drží Michael Young s 87 body, čtvrtý Rakušan Manfded Stohl má nasbíráno 37 bodů. Nutno dodat, že úroveň FIA Asijsko-pacifického šampionátu není nijak vysoká, spíše naopak. Drtivá většina jezdců se totiž zúčastnila jen vybraných závodů, a tak nemohou do celkového hodnocení významněji zasáhnout.

Další soutěž APRC hostí Malajsie ve dnech 28. až 30. října. Škodovky jsou i zde v úloze jasných favoritů.