DTM v Maďarsku: málo diváků a drtivá převaha Audi

DTM víkend na Hungaroringu patřil značce Audi, která se tak vrátila do bojů o titul. V sobotu obsadily vozy se čtyřmi kruhy prvních šest pozic, v nedělním závodu braly první dvě místa. Atraktivní klání však sledovala jen hrstka diváků, Maďary asi pořádné závody nezajímají.

Nebudeme se zabývat logikou výběru místa konání, i když chabá divácká kulisa závodu DTM na Hungaroringu k tomu svádí. Jak známo, motoristický sport je řízen obchodními zájmy a toto jsou následky. Místo hlubších úvah na toto téma se podíváme na vývoj právě uplynulého závodního víkendu DTM.

Sobotní závod ovládl Edoardo Mortara s Audi RS5 DTM, který tak snížil bodovou ztrátu v šampionátu na Marco Wittmanna s BMW M4 DTM na 14 bodů. Mnichovskou automobilku v sobotu vozy se čtyřmi kruhy ve znaku doslova převálcovaly, když vybojovaly prvních šest míst! To s sebou samozřejmě nese i značný bodový příděl do hodnocení týmů, ale i značek.

Nedělní závod už tak jednoznačný nebyl. Bez bodů zůstal sobotní vítěz Edoardo Mortara, který měl kolizi s dalším Audi, za jehož volantem seděl Jamie Green. První dvě místa i tak brala audi, konkrétně  Mattias Ekström před Adrienem Tambayem.

Třetí až pátou příčku obsadila BMW, s jezdci Antóniuo Félix da Costa, Tom Blomqvist, Timo Glock. Šesté dojelo Audi jenž pilotoval Timo Scheider. Zatímco sobotní závod dokončilo 23 vozů z celkových 24, v neděli vidělo cíl jen 19 jezdců.

Pouze dva piloti se utkají o titul ve velkém finále DTM na Hockenheimringu, které se jede 15. až 16. října. Rozhodně se mezi Marco Wittmannem (BMW) a Edoardo Mortarou (Audi). V hodnocení značek a týmů má k titulu blíže Audi, které před posledním letošním závodním víkendem vede. Jeden víkend ale čítá dva závody, a to je dost na to, aby BMW vývoj zvrátilo. Není tak nic rozhodnuto, i když Audi má doslova pekelnou formu.