Krumlov popáté vyhrál Kopecký

Další kolo domácího šampionátu v rallye se odehrálo v Českém Krumlově a okolí. Závod byl tentokrát zařazen i do evropského šampionátu, z něhož naopak vypadla Rally Bohemia.

Kdekoliv se Jan Kopecký a Pavel Dresler se svým vozem Škoda Fabia R5 v letošní sezóně objevili, nebyli k poražení. Kromě dvojice dominantních výher v kategorii WRC2 na Rallye Monte Carlo a Francouzské rallye na Korsice získali také tři vítězství v řadě v mistrovství České republiky.

V národním šampionátu navíc nebyli poraženi po devatenácté v řadě, což je od prvního nasazení vozu Škoda Fabia R5 v dubnu 2015 na Rally Šumava Klatovy. Tentokrát s přehledem ovládli Rallye Český Krumlov.

[the_ad_group id=“21″]

Druhou příčku vybojoval Václav Pech s Petrem Uhlem a jejich Fordem Fiesta R5 a pro třetí místo si po velké bitvě dojel Jan Černý navigovaný Petrem Černohorským – taktéž ve Fordu Fiesta R5. Souboj s touto dvojicí prohrála posádka Filip Mareš – Jan Hloušek se Škodou Fabia R5 a za nimi dokončil s další Fabií R5 Vojtěch Štajf s Marcelou Ehlovou.

Populární třídu šest ovládly automobily značky Peugeot. Hned první čtyři posádky sedlají Peugeoty 208 R2, až pátou příčku obsadil vůz jiné značky, konkrétně Opel Adam R2. Vítězství vybojoval Lumír Firla navigovaný Jakubem Kotálem.

Druhý dojel Matěj Kamenec s Adamem Jurkou a třetí příčku získala dvojice René Dohnal – Roman Švec. Stejné pořadí pak tyto posádky obsadily v populárním značkovém poháru Peugeot Rally Cup CZ. K průběhu a výsledkům tohoto oblíbeného poháru se ještě vrátíme v některým z následujících článků.