Oman Rally: kdo dojede, vyhrává?

23. Oman International Rally měla na startu pouze devatenáct posádek. Cíl soutěže navíc vidělo jen deset z nich.

Mezinárodní soutěž 23. Oman International Rally se pestrým startovním polem zrovna chlubit nemůže. Avšak zatímco jinde by takto malá účast vedla ke zrušení závodu, zde se tak nestalo. Cíl nakonec vidělo jen deset posádek.

Nebudeme spekulovat o tom, jak náročné bylo umístit se na stupních vítězů v konkurenci jen několika vozů. Omezíme se pouze na uvedení výsledků, protože víc si taková soutěž stejně nezaslouží.

První místo bral jeden ze dvou známých jezdců, kteří se postavili na start. Je jím Nasser Al-Attiyah zde jedoucí s Fordem Fiesta RRC. Druhé místo obsadil na stejném stroji taktéž Katařan Abdulaziz Al-Kuwari a třetí příčku získal Khalid Al-Qassimi s Citroënem DS3 RRC.

Čtvrtá příčka patřila další Fiestě RRC a pátá Mitsubishi Lancer EVO IX. Šesté místo nejrychlejší předokolce, konkrétně Citroënu DS3 R3T a třeba desátá dojela Toyota Yaris patřící do třídy RC4. To jen pro představu o složení startovního pole.

Důvod, proč 23. Oman International Rally vůbec zmiňujeme je fakt, že některé značky mají tendenci se výsledky dosaženými v konkurenci několika vesměs lokálních jezdců chlubit. V takovém případě by měl mít každý představu, jak široké bylo startovní pole.