Padesáté pódium ve Formuli E pro DS Automobiles

DS Automobiles napsala další kapitolu v historii mistrovství světa ABB FIA Formula E. Francouzský prémiový výrobce si díky druhému místu Jeana-Erica Vergneho v Berlíně připsal 50. pódium v tomto seriálu.

Od svého vstupu do tohoto sportu v roce 2015 je DS Automobiles trvale jedním z klíčových hráčů v plně elektrickém seriálu, který se nyní nachází ve své třetí generaci. Se 115 závody Formule E na kontě značka vybojovala čtyři mistrovské tituly (dohromady mezi týmy a jezdci), 16 vítězství v závodech, 50 umístění na stupních vítězů a 23 pole position.

Díky výkonům vozu DS E-TENSE FE23 a talentům Jeana-Erica Vergneho (jediného dvojnásobného šampiona Formule E) a Stoffela Vandoorna (šampiona Formule E z roku 2022) jsou DS Automobiles a její partner Penske Autosport aktuálně na čtvrtém místě v šampionátu týmů, pouhých 17 bodů od prozatímních stupňů vítězů.

Do konce 10. sezóny zbývá šest závodů a francouzský výrobce je odhodlán využít veškeré své know-how k tomu, aby pokračoval v psaní historie Formule E.

Příští E-Prix se koná 25.-26. května v Šanghaji (Čína).