12 hodin Bathurst: Bentley na stupních vítězů

Bentley Motorsport bere třetí místo v úvodním kole Intercontinental GT Challenge v Austrálii. Do vytrvalostního závodu na 12 hodiny vyjely dva vozy této značky.

Vítězství s celkovým počtem 290 kol vybojovala trojice Toni Vilander, Craig Lowndes a Jamie Whincup s vozem Ferrari 488 GT3. Druhé místo bralo s výsledkem 289 kol Porsche 991 GT3 R, za jehož volantem se střídali piloti David Calvert-Jones, Patrick Long, Marc Lieb a Matt Campbell.

Na třetím místě, taktéž s celkovým počtem 289 kol, dojelo Bentley Continental GT3 startovní číslo 17, které pilotovalo britské trio Guy Smith, Steven Kane a Oliver Jarvis. S vozem se postupně probojovali z 22. pozice na roštu až na stupně vítězů. Bentley si tak připsalo úspěch hned v prvním závodě roku 2017.

Druhé Bentley Continental GT3 startovní číslo 8 dojelo do cíle na 12. místě s výsledkem 283 kol. Za jeho volantem se střídala trojice Andy Soucek, Maxime Soulet a Vincent Abril. Jejich vůz se přitom pohyboval i na třetím místě. Snažení ale zhatil defekt pneumatiky.

„Posádky obou vozů musely překonávat obtíže, avšak postavily se jim s odhodláním,“ uvedl Brian Gush, ředitel Bentley Motorsport. „Vůz startovní číslo 17 odvedl fantastickou práci, když se dostal na pódium a vykročil do naší sezony 2017 pravou nohou. Nyní se už těšíme na začátek evropské části sezony,“ dodal.

Text: Tereza Dimoskakisová