Dakar 2017: 4. etapa přinesla problémy pro české barvy

Přinášíme další video z týmu Martina Prokopa a samozřejmě výsledky čtvrté etapy. V té zatáhl slovenský motorkář Stefan Svitko, když ji dokončil na skvělém třetím místě. Po havárii končí Sainz i Macháček.

Ale začněme kamiony. Etapu vyhrál De Rooy s Ivecem, následovaný trojicí kamazů. Loprais dokončil devátý, Kolomý devatenáctý, Macík na 25. místě. Průběžně vede Rus Sotnikov s Kamazem, nejlepším z našich jezdců je Loprais na 11. pozici, Tatru jeho týmového kolegy najdeme o dvě místa níže.

Kolomý měl na trati blíže neuvedené technické problémy, které ohrozily i start do dnešní páté etapy. Mechanikům se je však v průběhu noci podařilo odstranit a tak mohly vyjet obě Tatry Phoenix. Potíže zdržely ve 4. etapě také Macíka.

[the_ad_group id=“21″]

Mezi automobily vyhrál Despres s Peugeotem 3008 DKR před Hirvonenem s Mini a třetí místo vybojoval Roma s Toyotou Hilux. Prokop dokončil na 14. místě, celkově je na 15. příčce. Jeden z favoritů, Carlos Sainz s Peugeotem 3008 DKR havaroval a Dakar 2017 nedokončí.

Kategorii čtyřkolek ovládl Nosiglia z Bolívie. Kubiena dojel třináctý, Tůma osmnáctý. V soutěži bohužel končí Josef Macháček, který havaroval a vykloubil si rameno. České barvy tak přišly o jednoho z favoritů, mezi něž sice už starší, avšak velezkušený jezdec rozhodně patřil.

Mezi motocyklisty byl nejrychlejší Rakušan Walkner, pěkné třetí místo vybojoval Slovák Svitko. Nejlepší Čech byl Klymciw na 18. místě, Engel dojel na 25. pozici a Pabiška 49.