Dakarské naděje málem předčasně shořely

Dakarské naděje málem předčasně shořely

Tomáš Ouředníček se málem nepostavil ani na start letošní Rallye Dakar. Jeho závodní speciál málem shořel.

Přes horké počasí, které momentálně v Limě panuje, Tomáši Ouředníčkovi doslova ztuhla krev v žilách.  Když společně s Davidem Křípalem vyzvedávali v přístavu závodní speciál Ford Ranger, zjistili, že nechybělo mnoho a 40. ročník Rallye Dakar pro ně skončil dřív, než začal.

Po dlouhé cestě přes oceán se v přístavu Callao ukázalo, že autobaterie závodního vozu stáje South Racing Central Europe explodovala a začala hořet. Naštěstí byl oheň včas zaznamenán a dříve, než mohl způsobit vážnější škody i uhašen.

universal300x250

OU_bat„Dva roky se připravuji na tento závod. Rozhodl jsem se vypustit loňský ročník, abych veškerou svou energii i prostředky mohl vložit do letošního 40. ročníku. Nedokážu ani popsat, jak jsem se cítil, když jsem zjistil, co se stalo. Pořád jsem ještě v šoku,“ líčí Ouředníček.

A hned dodává: „Auto nicméně vypadá, že je v pořádku, a mechanici snad zvládnou provést nejnutnější opravy ještě před technickými přejímkami. Chtěl bych nesmírně poděkovat organizátorům za záchranu našeho vozu. Ze všech sil teď věřím tomu, že tímto incidentem jsme si dakarskou smůlu pro letošní ročník vyčerpali a že nadále nás bude provázet jenom štěstí.“

Součástí týmu South Racing Central Europe je i několik doprovodných vozidel z Mototechny patřící pod křídla největšího prodejce ojetin AAA AUTO. Za volantem jednoho z těchto vozidel bude sedět Lukáš Kvapil, který by se rád za rok posadil do ostrého závodního automobilu a Rallye Dakar absolvoval na plný plyn.

Mohlo by vás zajímat

Češi na Dakaru 2018

Češi na Dakaru 2018

Loeb se v roce 2018 vratí do WRC!

Loeb se v roce 2018 vratí do WRC!

Tůma se chce „proveslovat“ do dakarské TOP10

Tůma se chce „proveslovat“ do dakarské TOP10