Dakarské speciály opět v Sosnové

Dakarské speciály opět v Sosnové

Další dakarská show se uskuteční 18. března 2018 na Autodromu Sosnová. I letos fanouškům představí špičkovou závodní techniku v akci.

V Jižní Americe se právě rozhořel ostře sledovaný Dakar 2018. Diváci po celém světě napjatě sledují výsledky jednotlivých etap a ti čeští se soustředí především na výkony velmi početného českého zastoupení na této proslulé dálkové rallye.

Právě Česká republika patří mezi země, které nesmazatelně otiskly svou stopu v dakarském písku. Zejména v minulosti, kdy se ještě závodilo v afrických dunách. Tradice dakarského závodění u nás sahá až do osmdesátých let minulého století, a proto není divu, s jak velkým diváckým ohlasem se na Autodromu v Sosnové u České Lípy konají exhibice českých dakarských závodníků.

universal300x250

Dakar Setkání se na autodromu v Sosnové odehraje i letos a čeští fanoušci tak budou mít jedinečnou a v celém středoevropském regionu ojedinělou možnost vidět tak velké množství dakarských závodníků na jednom místě, včetně jejich techniky a zázemí. Tako akce je jednou z mála možností, kde lze vidět dakarské závodníky s technikou v akci přímo na trati. Té nechybí off-roadové pasáže ani skoky.

Jihoamerický Dakar odstartoval v těchto dnech z Limy a závodníci dorazí do cíle v Córdobě 20. ledna. Týmy pak lodí přepraví svou techniku zpět do Evropy a hned první velkou akcí pro ně bude Dakar Setkání v Sosnové, které si za čtyři roky existence vybudovalo již oblibu jak u samotných dakarských týmů, tak u diváků. Pořadatelé i v tomto roce zvou všechny dakarské týmy a i další závodníky, kteří se věnují dalším cross country rallye.

„Chceme i letos všem týmům z Dakaru či Africa Eco Race nabídnout možnost ukázat se domácím divákům a partnerům na jedné velké společné akci. Nerozlišujeme, z které cross country disciplíny jezdci jsou. Předjednanou máme letos opět účast největších českých týmů s kamiony, auty i motorkami, a chceme divákům opět nabídnout něco navíc oproti předchozím ročníkům. Teď držíme našim borcům palce, jak v Jižní Americe, tak v Africe, a věříme, že se s nimi setkáme v neděli 18. března u nás na Autodromu v Sosnové,“ říká ředitel Autodromu Sosnová Pavel Dušánek.

Mohlo by vás zajímat

Dakar po druhé etapě vedou peugeoty

Dakar po druhé etapě vedou peugeoty

Více rozumu než síly

Více rozumu než síly

Peugeoty 3008DKR Maxi připraveny na Dakar 2018

Peugeoty 3008DKR Maxi připraveny na Dakar 2018