Enge cíl závodu 12h Bathurst nespatřil

Enge cíl závodu 12h Bathurst nespatřil

Tomáš Enge odstartoval letošní sezónu 12 hodinovým vytrvalostním závodem na australském okruhu Bathurst. Přestože jeho posádka byla velmi silná a předváděla po celý víkend skvělé výkony, tým Buik Motorworks cíl závodu nakonec nespatřil.

Jako každoročně, tak i letos, přilákal závod Liqui Molly 12h Bathurst na startovní rošt více jak padesát účastníků z celého světa a hlavně světové hvězdy vozů kategorie GT. Liberecký závodník debutoval na zdejší trati v loňském roce s KTM kategorie GT4 a letos zamířil na pověstnou trať s Lamborghini Gallardo R-EX kategorie GT3.

Engeho v posádce doplňovali zkušení jezdci Luke Youlden a Yasser Shahim. Avšak ani letos nebyla českému jezdci štěstěna nakloněna. Přes výbornou kvalifikaci i podařený start se totiž závod nepodařilo dokončit.

universal300x250

„Po celý víkend jsme byli velmi silní a drželi se mezi nejlepšími, o čemž svědčí náš výsledek kvalifikace, který nás dostal do druhé řady. První stint, který jel kolega Luke Youlden proběhl bez problémů a figurovali jsme na třetí příčce. Pak ale přišel kontakt s pomalejším vozem a ztráta zapříčiněná opravami vozu nás bohužel odsunula na samý chvost závodního pole. I přesto všechno jsme předvedli skvělý výkon, bojovali dál a postupně se dostávali opět dopředu. Cílem jsme však bohužel neprojeli, neboť nám začal unikat olej z převodovky a vůz jsme museli hodinu před koncem závodu odstavit,“ popsal trable týmu Tomáš Enge.

„I když jsme naše tažení nedokázali dotáhnout do zdárného konce, tak jsem pyšný na celý tým, jak pracoval během celého víkendu. Doufám, že budeme mít možnost se na místní trati v budoucnu opět ukázat, a pokusit se prolomit zdejší smůlu,“ připomíná Tomáš Enge jeho odstoupení i v loňském roce.

Mohlo by vás zajímat

World RX: show začíná v dubnu

World RX: show začíná v dubnu

Sébastien Loeb racing s vozy Golf GTI TCR

Sébastien Loeb racing s vozy Golf GTI TCR

Dumas s Volkswagenem na Pikes Peak!

Dumas s Volkswagenem na Pikes Peak!