World RX: show začíná v dubnu

World RX: show začíná v dubnu

V polovině dubna v Barceloně odstartuje nová sezona světového šampionátu v rallycrossu. Velké finále je pak plánováno na listopad do Kapského Města v Africe.

Celkem dvanáct zastávek má pro letošní rok naplánovaný světový šampionát v rallycrossu. Vše vypukne v dubnu ve Španělsku, odkud se jezdci přesunou do sousedního Portugalska a následně Belgie. Dalšími evropskými zastávkami jsou Velká Británie, Norsko a Švédsko.

Pak si závodníci poněkud nelogicky odskočí do Kanady a následně se vrátí do Evropy, protože dalším závod se koná ve francouzském Lohéac. Kanadské zpestření bude jistě pěkným zásahem do rozpočtu týmů, protože zejména přeprava techniky se pořádně prodraží. Přitom je v kalendáři i závod v USA, jenže ten termínově na kanadské klání nenavazuje.

universal300x250

Po Francii se pojede v Lotyšsku a pak teprve zamíří týmy a jejich vybavení do USA, kde je čeká závod v Austinu. Předposlední závodní víkend proběhne opět v Evropě a to v sousedním Německu, což bude zajímavá příležitost pro fanoušky z České republiky, a to nejen z důvodu dojezdové vzdálenosti, ale i protože celý seriál už pomalu půjde do finále a na trati se určitě bude bojovat každý bod.

Samotné vyvrcholení sezony proběhne v Jižní Africe. Proč pořadatelé vybrali právě tento kontinent, je ale trochu záhadou. Spíš to vypadá na snahu za každou cenu navštívit co nejvíce kontinentů. Afrika si určitě finálový závod nezaslouží. Ten by se více hodil do některých pro rallycross zasvěcených destinacích, kde je prvotřídní divácká kulisa.

Kalendář WRX 2018:
Duben 14 – 15: World RX of Catalunya – Barcelona
Duben 28 – 29: World RX of Portugal – Montalegre
Květen 12 – 13: World RX of Belgium – Mettet
Květen 26 – 27: World RX of Great Britain – Silverstone
Červen 9 – 10: World RX of Norway – Hell
Červen/červenec 30 – 1: World RX of Sweden – Höljes
Srpen 4 – 5 World RX of Canada – Trois-Rivières
Září 1 – 2: World RX of France – Lohéac
Září 15 – 16: World RX of Latvia – Riga
Září 29 – 30: World RX of USA – Austin
Říjen 13 – 14: World RX of Germany – Estering
Listopad 24 – 25: World RX of South Africa – Cape Town

Mohlo by vás zajímat

Sébastien Loeb racing s vozy Golf GTI TCR

Sébastien Loeb racing s vozy Golf GTI TCR

Dumas s Volkswagenem na Pikes Peak!

Dumas s Volkswagenem na Pikes Peak!

Monte Carlo: Kopecký s Fabií R5 ovládl WRC2

Monte Carlo: Kopecký s Fabií R5 ovládl WRC2