Italská rallye: těsné vítězství ve WRC a prvenství Škody ve WRC2

Jan Kopecký se Škodou Fabia R5 dokončil další kolo světového šampionátu v rallye na prvním místě v rámci třídy WRC2, jeho týmový kolega Veiby dojel druhý. Velký boj zažila královská třída WRC, kde zvítězil Neuville s Hyundaiem i20 Coupe WRC o necelou sekundu!

V nádherném přístavu Alghero na středomořském ostrově Sardinie se odehrálo další kolo světového šampionátu v rallye. Česká Škoda zde měla důvod k oslavám: tým Škoda Motorsport na totiž vybojoval dvojité vítězství, což znamená, že z celkem sedmi letošních kol mistrovství světa FIA World Rally Championship zvítězil v kategorii WRC2 v šesti z nich!

Jan Kopecký (CZ) a Pavel Dresler (CZ) dovezli svůj vůz Škoda Fabia R5 ke svému třetímu vítězství v kategorii WRC2 v letošní sezoně. Mladá posádka ve složení Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermœn (N/N) skončila po působivé stíhací jízdě na druhém místě. Mladoboleslavské speciály tak ovládly třídu WRC2.

Navíc tovární jezdci ŠKODA Pontus Tidemand (který se podle plánu tohoto kola nezúčastnil), Jan Kopecký a O.C. Veiby jsou aktuálně na prvních třech místech mistrovství světa kategorie WRC2. Ale pojďme se krátce podívat i do královské třídy WRC. Zde se totiž strhla neuvěřitelná bitva.

Na jejím konci bylo fantastické vítězství pro Hyundai. Jeho jezdec Thierry Neuville se v poslední rychlostní zkoušce dokázal dostat před vedoucího Ogiera (Ford Fiesta WRC) a zvítězil tak neuvěřitelně těsným náskokem 0,7 sekundy! Třetí místo bral Esapakka Lappi s Toyotou Yaris WRC.

Kopeckému se Škodou Fabia R5, tedy vozem třídy WRC2, patřilo nakonec celkové osmé místo. Další český zástupce Martin Prokop, který se do speciálu WRC posadil po dlouhé pauze, v níž se věnoval dálkovým soutěžím, nakonec obsadil celkové jedenácté místo. Jen připomeňme, že jeho zbraní na rychlostních zkouškách je Ford Fiesta RS WRC.