Loeb poprvé zvítězil v rallyecrossovém MS

Dramatický víkend mistrovství světa FIA v rallycrossu v Lotyšsku skončil prvním vítězstvím Sébastiena Loeba s vozem Peugeot 208 WRX. Spolu s třetím místem Timmyho Hansena výkon Sébastiena Loaeba vrací Team Peugeot Hansen naplno zpět do boje o titul mezi týmy za rok 2016.

Jezdci ve vozech Peugeot 208 WRX byli v Lotyšsku nejrychlejší už ve volném tréninku. Timmy Hansen vyhrál první kvalifikační rozjížďku a stal se největším favoritem. Sébastien si probojoval cestu na nedělní vrchol v hrozných povětrnostních podmínkách, které však nedokázaly odradit obrovské zástupy diváků.

Poté, co Sébastien Loeb poprvé zvítězil v semifinále, pokračoval až do přesvědčivého vítězství ve finále, před svým týmovým kolegou Timmy Hansenem. Ten samozřejmě taktéž startuje s Peugeotem 208 WRX.

Dvojí umístění na stupních vítězů posunulo obhajujícího držitele mistrovského titulu mezi týmy dopředu. Team Peugeot Hansen dělí od první příčky v hodnocení týmů pouhých osm bodů, přičemž do konce sezony zbývají dva závody v Německu (15. – 16. října) a v Argentině (26. – 27. listopadu). Dosavadní skóre francouzsko-švédského týmu v šampionátu sestává ze dvou vítězství a 10 umístění na stupních vítězů.

Kevin Hansen, který si v Barceloně zajistil titul mistra Evropy v rallyecrossu pro rok 2016, se do posledního kola ERX pustil se záměrem dosáhnout pátého vítězství v pátém závodě této sezony. To se mu však nepodařilo, když závod dokončil na druhém místě poté, co se propadl na chvost startovního pole finálové jízdy ale následně se propracoval vpřed.