Ohlédnutí za Marokem: vítězem Tomáš Ouředníček

V dubnu se jela náročná pouštní rallye Marocco Desert Challenge 2017, kterou vyhrála česká posádka Tomáš Ouředníček/David Křípal s Fordem Ranger.

Ve dnech 17.-23. dubna 2017 se jela dálková soutěž Marocco Desert Challenge. Jak jsme již informovali, kategorii kamionů ovládl Mammoet Rallysport, jehož kamiony chystá severočeský tým MKR Technology (viz. níže).

Kategorii automobilů jsme ale nezmínili, přitom právě zde zaznamenaly úspěch české barvy. S vozem Ford Ranger totiž zvítězila posádka Tomáš Ouředníček/David Křípal. Není bez zajímavosti, že na svém závodním voze používají brzdové destičky Fritech a autobaterii Carrex, které nabízí náš partnerský eshop www.kvalitnidily.cz!

Kromě brzdových destiček Fritech pro běžný provoz lze objednat i kotouče této osvědčené značky nebo výkonné závodní brzdové destičky! Ale zpět k závodu, který byl pro Ouředníčka s Křípalem z týmu South Racing opravdu velmi úspěšným.

Sestřih celé soutěže

Vítězství v kategorii automobilů dosáhli s Fordem Ranger, jehož všehcna čtyři kola roztáčí osmiválec 5.0 V8 s proměnlivým časováním sacích i výfukových ventilů a elektronikou Magneti Marelli.

Výkon pohonné jednotky dosahuje 260 kW (354 koní) při 4500 ot./min. a maximální točivý moment činí 540 Nm při 4100 ot./min. Motor spolupracuje se šestistupňovou sekvenční převodovkou Sadev.