Extrémní Ekström

Mattias Ekström doslova válcuje soupeře. Tento mimořádný jezdec si totiž připsal další vítězství ve světovém šampionátu v rallycrossu. Stejně jako loni, i letos řádí současně také v DTM. Letošní první závodní víkend DTM se mu ale zcela nevydařil.

Švéd Mattias Ekström se narodil 14. července 1978 a v DTM závodí od 6.5.2001. Od té doby si v DTM připsal 179 startů, z toho získal 20 vítězství v kvalifikaci, na stupních vítězů dokončil závod 71x a 22x závod DTM vyhrál. Loni dokončil sezonu DTM na celkovém 7. místě a to zvládal současně i starty ve světovém rallycrossovém šampionátu FIA RX.

V obou sériích působí i letos. Zatímco rallycrossový šampionát má za sebou už tři kola, DTM startovalo tento víkend na německém Hockenheimu. Zde se souběžně jelo i třetí kolo mistrovství světa v rallycrossu.

Ekström opět seděl za dvěma volanty a v rallycrossu se mu vedlo o poznání lépe než v DTM. V obou šampionátech přitom usedá za volant Audi. Ve FIA RX je to Audi S1, zatímco v DTM jezdí s Audi RS5 DTM.

První letošní závod DTM dokončil na pěkném 5. místě, když vyhrál Lucas Auer s Mercedesem AMG C63 DTM, přede druhým Timo Glockem s BMW M4 DTM a třetí byl Mike Rockenfeller s Audi RS5 DTM.

Závodní víkend DTM čítá ale dvě závodní jízdy. V té druhé vyhrál Jamie Green s Audi RS5 DTM, druhý dojel Gary Paffett s Mercedesem AMG C63 DTM a třetí Marco Wittmann s BMW M4 DTM. Ekström závod dokončil na 11. místě.

Sestřih nejzajímavějších momentů DTM si můžete pustit zde:

Skvěle si však vedl v rallycrossu, kde opět zvítězil. Ve třech letošních závodech tak šampionát FIA RX nepoznal jiného vítěze! Na videosestřih z finálové jízdy čekáme, jakmile bude k dispozici, zveřejníme jej.

„V pátek a sobotu jsme měli několik problémů, které nás zdrželi,“ řekl Ekström. „Bohužel kvůli mému dvojnásobnému nasazení ve světovém šampionátu RX a v DTM jsem nebyl schopen trávit hodně času s týmem a pomáhat jim zvládnout tyto potíže. Ale chlapi opět udělali fantastickou práci,“ pochválil práci týmu Mattias Ekström.