Peugeot 208 WRX a tým Peugeot Hansen vítězí v Kanadě

Další kolo světového šampionátu v rallyecrossu se odehrálo o uplynulém víkendu v Kanadě. Cenného vítězství zde dosáhla značka Peugeot a továrně podporovaný tým Peugeot Hansen.

Sedmé kolo mistrovství světa v rallyecrossu zavítalo do kanadského Quebecku, kde se velmi dařilo týmu Peugeot Hansen. Rozjížďky nejlépe vyšly Timmymu Hansenovi, který tak porazil týmového, jímž je Davy Jeanney. Jeho čas ale měl teprve přijít.

Timmy Hansen neprošel přes semifinále, když se dostal do kontaktu s úřadujícím mistrem světa Petterem Solbergem. Davy Jeanney s Peugeotem 208 WRX ale postupoval suverénně a podařilo se mu zcela ovládnout semifinálovou jízdu. Do finále tak nastupoval z pole position. Francouzský pilot nezaváhal a skvělou startovní pozici následně dokázal přetavit ve své druhé letošní vítězství (v červnu vyhrál v Německu).

„Po mém vítězství na německém Esteringu jsem si řekl, že musím udělat vše pro to, abych tento úspěch znovu zopakoval. Nečekal jsem ale, že se mi to podaří tak brzo. I když jsem vyhrál, byl to pro mě opravdu těžký víkend. Nedařilo se mi chytit správný rytmus a v prvních rozjížďkách jsem z toho nebyl nadšený. V semifinále jsem však zlepšoval časy každým kolem a má sebedůvěra rostla,“ ohlíží se za uplynulým víkendem Davy Jeanney.

[the_ad_group id=“21″]

K závodu se vyjádřil i majitel týmu a několikanásobný evropský šampion Kenneth Hansen: „Peugeot 208 WRX tento závod proměnil ve svůj vlastní víkend. Byli jsme velmi spokojeni s kvalitami auta. Jsem velmi hrdý, že si náš tým připsal další vítězství, ale také velmi zklamaný z Timmyho, který musel v semifinále odstoupit poté, co vyhrál tři ze čtyř rozjížděk.“

208WRXduetKdo by chtěl navštívit některý ze závodů mistrovství světa v rallyecrossu, může vyrazit třeba začátkem září na nádhernou trať u francouzského městečka Lohéac. V těsné blízkosti tratě je skvělé muzeum motoristického sportu s řadou unikátních vozů včetně rallyových speciálů skupiny B. Najdete zde i jedinečný sál věnovaný formuli 1 se zcela mimořádnou atmosférou.

Samotné městečko pak nabízí ubytování v komfortně zařízených historických domech, které dodávají svou venkovní dobovou úpravou celému místu jedinečnou atmosféru. Proto se finále rallyecrossového šampionátu nabízí jako velmi zajímavý výlet. Ještě dodejme, že zde nenajdete pouze rallyecrossovou trať. Je zde totiž hned několik okruhů určených pro různé motoristické disciplíny.

Ještě blíže je to do italské Franciacorty (asi 860 km), kde se jede v říjnu (Lohéac je vzdálen asi 1400 km jízdy). Na tomto podniku nebude chybět ani redakční tým magazínu Racing Life. Také zde je více tratí, ale s areálem u francouzského Lohéac se to vůbec nedá srovnávat.