Šampionát ADAC Opel e-Rally Cup se představí na Essen Motor Show

Přípravy prvního rallyového šampionátu elektromobilů na světě jsou v plném proudu: německý autoklub ADAC a automobilka Opel představí další detaily připravovaného poháru ADAC Opel e-Rally Cup i samotný soutěžní automobil Corsa-e už na blížící se výstavě Motor Show v Essenu. Ta začíná v pátek 29.11.2019 a potrvá do neděle 8.12.2019.

V tuto chvíli dva speciálně upravené elektromobily Opel Corsa-e Rally procházejí náročným vývojovým a testovacím programem. Oba vozy, poháněné elektromotorem o výkonu 136 koní, sbírají kilometry ve vytrvalostních testech spolehlivosti ve zkušebním centru automobilky Opel v německém Dudenhofenu. Německá automobilová značka se tak nevzdává své myšlenky a opravdu chce rallyový elektromobil vypustit do světa. Přestože riziko poškození obalu baterií je při nehodě značné a jak známo, k těm není v rallye nikdy daleko. Přitom pouhý kontakt s kyslíkem způsobuje velice rychlé hoření akumulátorů pohánějících elektromobily.

„Vývoj a testování běží podle původních plánů, ale před námi je ještě dlouhá cesta. Našim cílem je nabídnout zákaznickým týmům naprosto odladěný, spolehlivý a snadno ovladatelný soutěžní elektromobil, se kterým se zařadí do poháru ADAC Opel e-Rally Cup – ten plynule naváže na předchozí velmi úspěšný šampionát ADAC Opel Rally Cup,“ říká Jörg Schrott, ředitel divize Opel Motorsport.

V kalendáři 2020/2021 je 10 kvalifikačních kol
Opel a ADAC odtajňují i další detaily připravovaného značkového poháru elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup. Ten oficiálně odstartuje během ADAC Saarland-Pfalz Rally (21. a 22. srpna 2020). Majitelé vozů Corsa-e Rally ovšem budou mít možnost testování během dvou akcí: ADAC a Opel připraví testovací den e-Rally Experience Day, jehož termín a místo budou teprve upřesněny. Druhé testování už proběhne na ostré rallye – týmy se budou moci zúčastnit ADAC Rallye Oberehe (8. 8. 2020), kde na piloty čeká přes 70 km rychlostních zkoušek v Porýní-Falcku.

Po oficiálním startu sezony na ADAC Saarland-Pfalz Rally na týmy v roce 2020 čekají ještě další tři soutěžní dny během dvou rallye: ADAC Rallye Südbayern (26. + 27. září) a ADAC Rallye Deutschland (15. až 18. října). Šest dalších podniků první sezony 2021 bude definováno později.

Testovací sezona 2020
Test 1 e-Rally Experience Day
Test 2 ADAC Rallye Oberehe 8. srpen

Kvalifikační program 2020
1 ADAC Saarland-Pfalz Rallye 21.-22. srpen
2 ADAC Südbayern Rallye 26.-27. září
3 ADAC Rallye Deutschland – National 1 15.-16. říjen
4 ADAC Rallye Deutschland – National 2 17.-18. říjen

Startovné je stanoveno na 7500 Eur. Při včasné registraci je však zvýhodněno a přijde tak na 5900 Eur.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.