Stupně vítězů pro I.S.R. Racing

Třetím místem skončil pro I.S.R. Racing víkend na britském Silverstonu, druhém podniku Blancpain GT Series Endurance Cupu 2016.

Posádka kategorie Pro Am, složená z Francka Perery, Henryho Hassida a Philippa Giauqua neoddiskutovatelně patřila po celý víkend k nejlepším. Od volných tréninků se pravidelně objevovala v TOP 3. Rychlost na jedno kolo byla potvrzena v kvalifikaci, když Audi R8 LMS startovní číslo 74 zajelo skvělý čas 1:58,737, který znamenal pole position ve své kategorii a druhé místo na startovním roštu v absolutním pořadí.

První stint závodu, který se i přes honící se mraky jel na suché trati, absolvoval Franck Perera. Francouz během první hodiny závodu uhájil svou pozici, předal vůz Henrymu Hassidovi a ten se dostal do vedení závodu. Hektické zastávky v boxech zamíchaly kartami, ale Philipp Giauque přesto dovedl vůz do cíle a v těsném finiši se mu podařilo získat 3. místo v kategorii Pro Am.

[the_ad_group id=“21″]

To víkend posádky startovní číslo 75 byl více problémový. Frank Stippler, Marlon Stockinger a Filip Salaquarda se v kvalifikaci trápili s nalezením správného rytmu. Do závodu startovali uprostřed pole a nedařilo se jim konstantně dostávat maximum z jejich Audi R8 LMS. Během tříhodinového závodu se probíjeli vpřed, získali čtrnáct pozic a v cíli jim patřilo 14. místo.

silverstone_ISRfull „Byl to pro nás pozitivní víkend. Máme rychlé auto jak na jedno kolo v kvalifikaci, tak v závodním režimu. Pokud se nám podaří udržet výkonnost, můžeme získat velice pěkné výsledky. Třetí místo Francka, Henryho a Philippa potvrdilo, že naše výkony jsou velice dobré. Stejně tak skvělá stíhací jízda Franka, Filipa a Marlona. Celý tým velice tvrdě pracuje a já věřím, že už brzy budeme mít příležitost ukázat náš reálný potenciál,“ řekl po závodu Igor Salaquarda, šéf týmu I.S.R. Racing.

Příští podnik Blancpain GT Series Endurance Cupu je naplánován na 24. a 25. června na okruhu Paul Ricard v Le Casetellet.