DS si v první závodu sezóny připisuje bod

V Mexiku začala 9. sezóna mistrovství světa ABB FIA Formula E. První závod přinesl výsledky, které určitě nečekal každý. V testech silné týmy totiž na přední příčky nedosáhly.

Na tomto prvním podniku sezóny se poprvé představily monoposty GEN3, které jsou výkonnější a účinnější než jejich předchůdci, což svědčí o neutuchajícím technologickém vývoji v oblasti elektromobility. Francouzský prémiový výrobce si v Mexico City připsal do šampionátu, který slibuje silnější soupeře než kdykoli předtím, svůj první bod za 10. místo.

Závod vyhrál Jake Dennis z týmu Avalanche Andretti následovaný Pascalem Wehrleinem z TAG Heuer Porsche. Třetí příčku bral Lucas Di Grassi z Mahindra Racing. McLaren se probojoval na 5. místo, Jaguar na 8. příčku. Nejrychlejší monopost Maserati dokončil na 11. pozici a nejrychlejší vůz stáje ABT Cupra na 14. místě, následovaný rychlejším z dvojice nissanů.

Volné tréninky ale ukázaly rychlost i jiných monopostů, kterým se v závodě už tolik nedařilo. Staly se důkazem konkurenceschopnosti zejména v případě vozu, který vyvinula společnost DS Performance. Jean-Eric Vergne totiž zajel nejlepší čas první kvalifikace a ve druhé obsadil druhé místo. Stoffel Vandoorne byl dvakrát pátý. Až do kvalifikace tak vše vypadalo dobře, ale při ní se tento trend nepotvrdil, když se jezdci týmu DS Penske museli spokojit s 11. a 14. místem na startovním roštu, přičemž Jean-Eric Vergne byl před svým novým týmovým kolegou.

Úřadující šampion Stoffel Vandoorne se nikterak nevzdával. Nakonec si polepšil o čtyři pozice a v posledním kole vybojoval 10. místo. Naopak Jean-Eric Vergne v závěrečných okamžicích hodně ztratil. Po zisku dvou pozic měl technický problém s baterií, jedné ze společných součástí všech vozů. To ho stálo umístění v první desítce, kde se pohyboval po celou dobu závodu. Dvanácté místo mu zanechává lehce hořkou pachuť v ústech.

Po úvodním závodě sezony na okruhu Hermanos Rodriguez se mistrovství světa ABB FIA Formula E přesouvá na okruh Diriyah v Saúdské Arábii, kde se 27. a 28. ledna uskuteční druhý a třetí závod sezony 2023.