Škoda na Sardinii: Kopecký a Veiby budou bojovat o vítězství

Tovární tým Škoda Motorsport se chystá na italskou rallye, kde nasadí dva vozy Škoda Fabia R5. Za jejich volanty usednou Kopecký a Veiby.

Tovární jezdec týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký může mít letos přezdívku „pan stoprocentní“. Společně se svým navigátorem Pavlem Dreslerem vyhrál všechny soutěže, do nichž v roce 2018 nastoupil. To platí jak pro světový šampionát WRC2, tak pro domácí mistrovství republiky v rallye.

Tato tovární posádka týmu Škoda Motorsport zvítězila ve všech třech letošních soutěžích mistrovství České republiky a současně si připsala vítězství v kategorii WRC2 mistrovství světa na Rallye Monte-Carlo a na Francouzské rallye na Korsice. Nyní se chystá na další soutěž.

Během nadcházející italské rallye na Sardinii (7.6.-10.6.2018) bude chtít česká posádka ve svém vítězném tažení pokračovat a snížit tak náskok týmového kolegy Pontuse Tidemanda v čele kategorie WRC2. Ten se rallye na ostrově ve Středozemním moři plánovaně neúčastní.

Na pozici juniorského týmu Škoda s vozem Škoda Fabia R5 tentokrát pojede norská posádka Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermœn (N/N). V roce 2017 tito Norové na náročných šotolinových tratích Sardinie dojeli za vítězným Janem Kopeckým na druhém místě, takže v letošním ročníku budou patřit mezi hlavní favority.