Tým Peugeot TotalEnergies přestavil piloty pro sezonu 2024

Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech FIA WEC roku 2024 odstartuje 24.–25. února 2024 prologem v Kataru. Tým Peugeot TotalEnergies tak má už dávno jasno v jezdeckých sestavách, které vám nyní představíme.

Nebudeme vás napínat, do prvního z vozů Peugeot 9×8 se startovním číslem 93 usednou Mikkel Jensen, Nico Müller a Jean-Eric Vergne. Paul Di Resta, Loïc Duval a Stoffel Vandoorne se podělí o řízení druhého vozu se startovním číslem 94.

Příchod Stoffela Vandoornea do týmu Peugeot TotalEnergies v minulé sezoně poskytl příležitost přehodnotit složení posádek v obou vozech Peugeot 9X8, které jsou do WEC přihlášeny. Tým je odhodlán v tomto mimořádně konkurenčním prostředí optimalizovat vše do těch nejmenších detailů.

Jezdeckou sestavu týmu Peugeot TotalEnergies doplní Malthe Jakobsen, který bude působit jako rezervní jezdec. Dánský závodník, který se stal oficiálním členem týmu jako juniorský pilot v roce 2023, se hodlá v roce 2024 v rámci týmu dál zlepšovat. Týden po prologu se piloti poprvé společně postaví na start úvodního závodu 2. března, rovněž v Kataru, kde proběhne první kolo sezony FIA Endurance World Championship 2024.

Olivier Jansonnie – technický ředitel Peugeot Sport k jezdeckému složení říká: „Úroveň konkurence ve FIA WEC je tak vysoká, že si nemůžeme dovolit nic zanedbat, a proto jsme mimo sezónu pracovali na tom, abychom optimalizovali všechny aspekty. Složení posádek je důležitým dílkem skládačky a informace, které jsme získali ze závodů a testů, nás přesvědčily, že jej můžeme ještě doladit. Máme štěstí, že máme šest velmi talentovaných jezdců, takže jsme posádku každého vozu sestavili s ohledem na to, jakému nastavení dávají jezdci přednost, aby mohli dosahovat těch nejlepších výkonů.“