V Maroku nejrychlejší Al-Attiyah

Toyota vyfoukla prvenství Peugeotu, i tak můžeme mluvit o generálce na Rallye Dakar, kterou byla Rallye OiLibya du Maroc 2017.

Nasser Al-Attiyah s Toyotou Hilux zvítězil v náročné Rallye OiLibya du Maroc. Mezi dunami měl přitom velké soupeře nejen v továrních Peugeotech 3008 DKR, ale i v Mini, za jehož volantem seděl nakonec třetí Nani Roma.

Jezdci vozů Peugeot 3008 DKR se v celkovém pořadí se umístili na druhém a desátém místě a úspěšně tak završili svou přípravu na Rallye Dakar, která startuje již začátkem příštího roku. Posádka Sébastien Loeb – Daniel Elena vedla soutěž až do předposlední etapy, kdy je zdržel mechanický problém s tlumičem. Toho následně využil Al-Attiayah s Toyotou Hilux.

Stejný problém postihl také druhý peugeot Carlose Sainze, což upozornilo na několik oblastí, na nichž technici Peugeot Sport musejí zapracovat před lednovou jihoamerickou odyseou. Na Dakaru by takový problém mohl přijít hodně draho.

Sébastien Loeb po dokončení soutěže přiznal, že pro vítězství udělal maximum: „ Snažili jsme se tvrdě zabrat a dohnat Nassera, ale zpomalil nás prach od vozů vpředu, takže více jsme nemohli dělat. Druhé místo není špatné, ale mám velkou motivaci dosáhnout svého prvního celkového vítězství v soutěži cross-country. Získali jsme tu dobré zkušenosti a naučili se spoustu věcí. Připomenuli jsme si, že při Dakaru budeme čelit neúprosné konkurenci.“