Vítězové Poháru Pirelli 2015 dekorováni

Pohár Pirelli pro rok 2015 v rallye zná své vítěze. V MČR je jím Václav Dunovský a v RSS Libor Horák.

Sezona 2015 byla dalším rokem, kdy byl v České republice uspořádán Pohár Pirelli v rallye. Dodavatel pneumatik firma Motorsport spol. s.r.o. vypsala tento pohár jak v Mistrovství České republiky v rallye, tak v Rallyesprint sérii, kde se v tomto roce stal vítězem jezdec s vozem s poháněnou jednou nápravou.

Obecně lze rok 2015 v rallye pro značku Pirelli hodnotit jako úspěšný, protože se stále rozšiřuje pole jezdců, obouvajících pneumatiky této značky. Pneumatiky Pirelli byly vidět mnohokrát na stupních vítězů v jednotlivých třídách, ale i v absolutním pořadí v obou šampionátech.

V Mistrovství České republiky v rallye je po sezóně 2015 situace v Poháru Pirelli následující. Vítězi se stala posádka, která vyhrála hodnocení kategorie 2WD v MČR rallye, kdy celý rok sváděla velký souboj o pozici nejrychlejší dvoukolky na českých tratích. Finanční prémii 50 000 Kč pro vítěze Poháru Pirelli si odnáší Václav Dunovský a Petr Glossl.

K druhému místu patří prémie 25 000 Kč a tu za své výkony získali Václav Pech jun. – Petr Uhel, kteří skončili na druhém místě v hodnocení šampionátu a několikrát během roku bojovali o absolutní prvenství na soutěži v MČR rallye. Třetí místo v Poháru Pirelli v rámci MČR v rallye vybojovali René Dohnal a Rudolf Kouřil, což znamená, že je jejich prémie ve výši 15 000 Kč. Čtvrté místo a prémii 10 000 Kč získávají Roman Odložilík a Roman Tureček.

Pátou příčku a prémii 5 000 Kč si mezi sebe musí rozdělit hned pět posádek, které mají bodovou rovnost. Jsou jimi Jan Černý s Petrem Černohorským, Václav Kopáček – Barbora Rendlová, Ondřej Bisaha – Petr Píža, Dominik Brož s Tomášem Proktorátem a Václav Stejskal se Stanislavem Viktorou.

Rallysprint série v tomto roce prodělala velkou změnu, kdy se jejím absolutním vítězem stala posádka s vozem kategorie 2WD. Touto posádkou je Ondřej Bisaha s Petrem Pížou. V hodnocení Poháru Pirelli v RSS se vítězi stali Libor Horák – Ivan Fryč, kteří si v Praze v Praga aréně převzali šek na 50 000 Kč.

Druhé místo patří dvojici Filip Mareš – Jan Hloušek, ti si převzali šek na 25 000 Kč a třetí místo si vyjeli Lukáš Nekvapil s Michalou Rezkovou. Jim patří finanční odměna ve výši 15 000 Kč. Šek na 10 000 Kč za čtvrté místo v Poháru Pirelli připadl posádce absolutních mistrů RSS Ondřeji Bisahovi s Petrem Pížou a pátá příčka s prémií 5 000 Kč v roce 2015 patří posádce Michal Horák – Ivan Horák.