WRC2 na Sardinii ovládl Kopecký s Fabií R5

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem si v Itálii dojeli s vozem Škoda Fabia R5 pro své první letošní vítězství v kategorii WRC2. Mezi vozy WRC byl nejrychlejší Ott Tänak s Fordem Fiesta WRC letošní specifikace.

Stupně vítězů byly v Itálii pěkně pestré, když první tři místa patřila třem různým automobilovým značkám. Skvělého úspěchu dosáhl Ott Tänak s Fiestou WRC, když vybojoval prvenství s náskokem 12,3 sekundy.

Přesně o tolik byl nakonec pomalejší Jari-Matti Latvala s Toyotou Yaris WRC. Třetí příčku bral Thierry Neuville s Hyndaiem i20 Coupe WRC. Zatímco ve WRC se bojovalo o vteřiny, ve WRC2 byly karty jasně rozdány.

Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem (Škoda Fabia R5) si na Sardinii dojeli dominantním stylem pro vítězství v kategorii WRC 2. Svoji pozici si udrželi již od druhé rychlostní zkoušky a soutěž zakončili s náskokem 2 minuty, 16,4 sekundy na druhou posádku.

Během svého třetího účinkování na tomto středomořském ostrově dosáhli prvního vítězství v kategorii WRC2 a na 19 absolvovaných rychlostních zkouškách zajeli 13 nejrychlejších časů. Pro Jana Kopeckého je vítězství na Sardinii jeho třetím triumfem v kategorii WRC2, je to také jeho první rallye v rámci světového šampionátu, která se jela na šotolinovém povrchu.

Na druhém místě ve WRC2 dojela posádka s dalším vozem Škoda Fabia R5 Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn týmu Printsport. Ti zajeli tři nejrychlejší časy kategorie WRC2.

Třetí příčku bral Takamoto Katsuka s Fordem Fiesta R5 týmu Tommi Mäkinen Racing a opět se značným odstupem, když na druhý vůz ztratil 4 minuty a 45,5 sekundy (na prvního 7:01,9). Také ostatní vozy třídy WRC2 měly rozestupy v řádu minut, což svědčí o značných výkonnostních rozdílech.

Albuquerque pojede s Audi českého týmu I.S.R.