Dakar 6. etapa: Kolomý druhý, Macík pátý

Po šesté etapě je Prokop mezi automobily na celkové sedmé příčce. V kamionech se dařilo jak Kolomému, tak Macíkovi, který drží průběžnou čtvrtou pozici.

Mezi automobily byl nejrychlejší Sainz s Peugeotem 3008DKR Maxi, který porazil svého týmového kolegu Peterhansela i Nassera Al-Attiyaha s Toyotou Hilux. Na výborném devátém místě dojel do cíle Martin Prokop. Boris Vaculík byl 22. a Tomáš Ouředníček 34.

V průběžném pořadí poskočil Martin Prokop na vynikající sedmé místo. Vaculík je na průběžné 31. pozici a Ouředníček na 41. Technické problémy v úvodu soutěže jej hodně zbrzdily, avšak i díky silnému týmovému zázemí mohl pokračovat dál v závodu. Není bez zajímavosti, že mezi týmovými vozy najdeme i automobily z Mototechny, spadající pod křídla největšího prodejce ojetin AAA AUTO.

V kamionech vyhrál etapu Villagra před našim Kolomým s Tatrou. Macík vybojoval pátou příčku a Šoltys patnácté místo. Celkově je Macík jako jediný český zástupce v TOP10 na průběžné čtvrté pozici.

Mezi čtyřkolkáři dojel Macháček třináctý (celkově je na 22. místě) a Tůma dvacátý. Stejné místo drží i v průběžném pořadí. Roučkové patřila 33. pozice (celkově 38. místo po šesté etapě). Průběžné vedení drží Casale.

Mezi motocyklisty byl z českých jezdců nejrychlejší milan Engel na 29. pozici. Nejlépe je na tom z našich závodníků i v celkovém hodnocení, kde jej najdeme na 32. místě. Slovák Svitko je na 10. příčce a vede Argentinec Benavides.