Dakar po 4. etapě: Loprais mimo hru!

Dakar po 4. etapě: Loprais mimo hru!

Prokop průběžně devátý, Macík čtvrtý. Ouředníček dokončil etapu na 28. místě, průběžně je však až na 52. příčce. Tým Peugeot Total přišel o jeden vůz a v soutěži má dále tři posádky.

Ve čtvrté etapě plné dun Peugeot Total zaznamenal opět úspěšný den, a to i přestože byl poznamenán pro celý tým závažnou ztrátou. Posádky Loeb/Elena, Sainz/Cruz a Peterhansel/Cottret se sice postaraly o získání prvních tří míst jak v etapě, tak v celkovém pořadí, ale dvojnásobné vítěze Silk Way Rallye Cyrila Desprese a Davida Casteru postihla nehoda.

Při té vážně poškodili pravou zadní část vozu Peugeot 3008DKR Maxi a to znamená konec jejich nadějí na první vítězství v Rallye Dakar. Tým však udělal vše proto, aby vozu č. 308 umožnil pokračování v další etapě, byť se značnou penalizací. Do páté etapy tedy posádka Desprese/Castera odstartovala.

universal300x250

„Nejsem si tak úplně jistý tím, co se přesně stalo. Přijížděli jsme pozvolna, brzdili a přejeli kámen, který se z ničeho nic vymrštil a utrhl pravý zadní konec auta a způsobil velkou škodu. Je těžké se vypořádat s tím, co se stalo, protože to bylo tak pomalé místo – nic zvláštního byste od něj nečekali,“ řekl Desprese po smolné čtvrté etapě.

Čtvrtou etapu vyhrál Loeb před dalšími jezdci s Peugeoty 3008DKR Maxi Sainzem a Peterhanselem. Průběžné vedení drží Peterhansel před Loebem (+6,55) a Sainzem. Nejrychlejší Čech je nadále Martin Prokop na průběžné deváté příčce, se ztrátou 1 hodina, 22 minut a 44 sekund na vedoucího jezdce a rovných 10 minut na doposud osmého De Villierse s Toyotou Hilux.

<iframe width=“560″ height=“315″ src=“https://www.youtube-nocookie.com/embed/f5TtiZn4dFI?rel=0″ frameborder=“0″ allow=“autoplay; encrypted-media“ allowfullscreen></iframe>

V kamionech se blýsknul Kolomý třetím místem, Macík dojel na výborné šesté příčce a dokázal tak, že nový motor LIAZce výrazně pomohl. Osmou příčku vybojoval Šoltys s další Tatrou týmu Buggyra Racing.

Nešťastně končí letošní Dakar pro Lopraise, jemuž nejdříve odešel posilovač řízení, pak turbo. Následkem toho havaroval a v soutěži končí. Kamiony v průběžném hodnocení vede Nikolaev s Kamazem, čtvrtý Macík na něj ztrácí 14 hodin, 45 minut a 24 sekund. Třetí Viazovich s MAZem má na Macíka náskok 2 hodiny, 22 minut a 57 sekund.

Nepotěší ani výsledky čtyřkolek, protože Macháček nejprve spadl a pak mu odešla spojka. Proto dojel až na 36. místě (průběžně mu patří 27. místo). Tůma dokončil na 2. příčce a celkově je na 22. pozici.

V kategorii Moto zajel skvěle v etapě pátý Slovák Svitko, nyní nejrychleší Čech Milan Engel dokončil na 30. místě. Stejná příčka mu patří celkově.

Mohlo by vás zajímat

Dakar: Macík rázně zatáhl, Klymciw vážně havaroval

Macík rázně zatáhl, Klymciw vážně havaroval

Dakarské speciály opět v Sosnové

Dakarské speciály opět v Sosnové

Dakar po druhé etapě vedou peugeoty

Dakar po druhé etapě vedou peugeoty